Plněná masa jsou hit. Zkuste variantu se švestkou, houbami i mandlemi

Plněná masa jsou velkým hitem. Pokud hledáte tip na skvělý nedělní oběd, podívejte se na možné netradiční kombinace. V tu chvíli zapomenete na své klasické kuřecí kapsy se šunkou a sýrem. Jsou totiž mnohem zajímavější věci, které je na místě zkusit. O jaké jde?

Husí stehno s játry

Máte chuť na pečenou husu? Využijte i její játra. Stehno lze zajímavě naplnit fáší z jater, která mu dá zcela unikátní šmak. Doporučujeme zkusit.

Vepřové se sušenými švestkami

Známá klasika, která má na svátečních stolech vždy své místo. Doporučujeme variantu ve formě rolády, která ingredience skvěle propojí a také lahodí oku.

Pstruh plněný houbami

Rozhodně se této kombinace nebojte. Také patří mezi chutná plněná masa. Rybu pečte vcelku a nadívejte ho sušenými, v sezoně čerstvými houbami. Je to velká lahoda.

Kuřecí na mandlích

Jednoduchý recept, který vás dostane. Při pečení kuřete použijte mandle. Některé přímo do vložte do kuřete, zbytek přidejte do pekáče. Upečte, jak jste zvyklí a potom si pochutnávejte.

Kuřecí s nádivkou z ořechů a sýra

Velmi zajímavý recept, který se hodí, když chcete něco výjimečného. Základem je pečené kuře, která má nádivky vytvořenou hlavně z kombinace ořechů a sýru. Velmi delikátní záležitost.

Krátí prsa s kaštany

Jedlé kaštany si můžete dát nejenom o Vánocích. Připravit si je můžete třeba tak, že je zvolíte jako doplněk ke drůbežímu masu. Nejlépe potom ke krůtím prsům.

Kuřecí roláda s játry

Rolády jsou velkým hitem. Skvěle vypadají a jsou také velmi chutné. Tato vznikne tak, že jako náplň použijete fáši z drůbežích jater, která dochutíte pepřem a majoránkou, stejně jako česnekem.

Kachna s jablky

Známější klasiky asi není. Ale nepodceňujte ji. Taková dobře upečená kachna v kombinaci se známým ovocem vykouzlí ve vaší puse něco zcela unikátního. Zkuste to a uvidíte.

Plněná vepřová panenka

Známé a jemné maso, které se také nemusí péct vcelku. I vepřová panenka se může naplnit a potom bude vypadat takto delikátně.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]