Pocení může být i příznak zdravotního problému. Vliv mají léky, hormony i cukr

Objevuje se během noci nepříjemné pocení, i když je ve vaší ložnici přijatelná teplota? Obvykle to ukazuje na problém. Jaký? To se podíváme společně, jelikož příčin může být celá řada. Pokud se v noci potíte bez důvodu, rozhodně to řešte. Jak proto, že tím samozřejmě zlepšíte kvalitu svého spánku, tak i proto, že si tak dáte do pořádku i vaše tělo.

Menopauza

Problém, který se týká pouze žen. Objeví se v životě každé žena a je spojený s celkovým výkyvem v oblasti hormonální. To může ovlivnit řadu věcí. A to i fakt, že se během noci objevuje zvýšené pocení. Ideální je využít produkty na zmírnění projevů menopauzy.

Léky

I některé léky mohou mít velký vliv na noční pocení. Pokud jste se začali potit po tom, co vám lékař předepsal nějaké nové prášky, je rozhodně na místě s ním tento problém konzultovat a následně spolu s ním najít řešení.

Nádory

Bohužel to může být i tento problém. Pokud se potíte během noci bez zjevné příčiny, může být komplikací to, že je ve vašem těle nádor. Ten může být zhoubného charakteru, ale pravidlem to rozhodně není.

Infekce

Důvodem nočního nadměrného pocení mohou být i různé infekce, které se mohou naplno projevit klidně až za několik dní nebo týdnů. I proto je dobré oslovit lékaře, který je může objevit na základě provedených testů.

Psychické problémy

Je to zajímavé, ale i problémy ve vaší hlavě mohou mít vliv na vaše psychické tělo. Často se jedná o stres, ale i stavy úzkosti. Mnohdy se samozřejmě dané situace neobejdou bez špatných snů, které nadměrná potivost doprovází.

Vysoký krevní tlak

Nechte si ho raději zkontrolovat, protože i ten může stát za tím, že se probouzíte téměř celí mokří. Tím, že ho snížíte může ustat pocení, ale hlavně dosáhnete také toho, že už vám tolik nebudou hrozit problémy s tlakem spojené.

Krevní cukr

Paradoxně to není ten zvýšený, ale naopak ten snížený. Pokud máte velmi nízký krevní cukr, může na to tělo reagovat právě tím, že se začne nadměrným způsobem potit.