Podivný chlap se přiblížil nebezpečně blízko k lvici a jejímu mláděti. Při sledování její reakce na záznamu naskakuje husí kůže

Fotografie: Depositphotos

Přezdívá se mu Zaříkávač lvů. Kevin Richardson zasvětil svůj život divokým šelmám a stal se internetovou senzací. Veškerý čas věnuje jejich záchraně.

Pokud se chystáte do zoo, návštěva divokých šelem, zvláště lvů, je nutností. Nejvýraznější symboly africké divé zvěře není možné vidět nikde jinde, pokud se nevydáte do zemí, kde se volně vyskytují. Ve videu uvedeném níže uvidíte, jak ošetřovatel Kevin Richardson žije v naprosté symbióze se lvicí a jejími 3 mláďaty. Spí a hrají si spolu, přičemž je mezi nimi naprostá harmonie, a dokonce i úzké pouto.

Kdo je Kevin Richardson?

Kevin jako oddaný zvířecí chovatel věnuje veškerý svůj čas a úsilí péči o ohrožená původní zvířata v Jižní Africe. Jeho vztahy se zvířaty, a obzvláště se lvy, jsou známy po celém světě. Díky tomu si vysloužil přezdívku Zaříkávač lvů. Jedním z jeho nejpyšnějších úspěchů bylo otevření přírodní rezervace Kevin Richardson Wildlife Sanctuary. Jedná se o organizaci zřízenou jako útočiště a domov pro zachráněné lvy, leopardy a hyeny.

Prostřednictvím vzdělávání, osvěty a financování se Kevin snaží zabránit rychlému úbytku velkých šelem v Africe. Navzdory jeho snaze jsou afričtí lvi stále považováni za zranitelný druh s klesající populací. Lvi jsou ohroženi většinou kvůli ztrátě přirozeného prostředí, konfliktu mezi lidmi a predátory, nelegálnímu obchodu s masem z buše a bezohlednému lovu trofejí. Kevinovým cílem je čelit mizení lvů dalším vzděláváním a zřizováním útočišť pro tato majestátní zvířata.

Fotografie: Pexels

Jeden den v životě Kevina Richardsona

Přemýšleli jste někdy, jaký je život člověka, jakým je Kevin? Tento muž se ze svého mimořádného života v Jižní Africe, kde se staral o lvy, hyeny a další vzrušující divoká stvoření, stal internetovou senzací a svými úžasnými záběry si získal srdce celého světa. Podívejte se na krásná pouta mezi ním a divokými lvy a oceňte krásu jeho práce při záchraně životů ohrožených zvířat.

Téměř mluví jazykem lvů

Kevin už téměř mluví jazykem lvů. Matka lvice jej bez váhání nechá postarat se o mláďata, a dokonce vyžaduje přítomnost ošetřovatele během spánku. Chová se k muži jako k mláděti, což ostatně můžete vidět na níže uvedeném videu. Záznam mluví za vše. Takto tráví Kevin každý den. Tak, jak se vy doma mazlíte se svým psem nebo kočkou, se tento muž mazlí se lvy.

Zdroj: Fidelity House

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*