Postižený muž s protézami pronikl do lví klece. Reakce zvířete zaskočila pracovníky ZOO i návštěvníky

Fotografie: Depositphotos

Jestliže máte domácího mazlíčka, pravděpodobně velice dobře víte, jak silné pouto lze s takovým zvířetem mít. Tento muž má silný vztah se lvem a nebojí se chodit k němu do výběhu.

Velkých zvířat, šelem, exotických druhů a mnoha dalších tvorů se lidé odjakživa bojí a mají k nim respekt. Pokud byste se chtěli podívat například na lvy, tygry nebo jiné šelmy, pravděpodobně si budete muset zajít do zoologické zahrady. Na tomto místě není možné chodit ke zvířatům do výběhu, ale jeden muž takovou možnost má.

Muž, který měl vážnou nehodu

Muž jménem John Reinke je dvojnásobným otcem a celý život si užíval hlavně dobrodružství, které jej naplňovalo. Miloval adrenalinové zážitky, ale jednoho dne se mu jeho hobby vymstilo. John se rozhodl pro bungee jumping, ale u této aktivity se mu stala nehoda. Spadl z výšky 17 metrů a v nemocnici mu lékaři řekli, že přežije pouze tehdy, když mu budou amputovat obě nohy.

John si našel nové hobby

I když John přišel o obě nohy, naučil se chodit pomocí protéz a žil dál normálním životem. Stále ho to však táhlo k nebezpečným věcem a nejvíce ho zaujali lvi. Rozhodl se důkladně prozkoumat chování lvů, aby si mohl získat důvěru malého mláděte. Začal pracovat v exotické zoo, kde si oblíbil lva jménem Bonedigger.

Jednalo se o mládě a John se stal jeho pečovatelem. Každý den se o něj staral, hrál si s ním a mezi Johnem a Bonediggerem vzniklo velké pouto. Johnovi se nakonec podařilo si získat Bonediggerovu důvěru. Mezi tímto zvířetem a mužem je však ještě větší pouto, než byste si mohli myslet.

Fotografie: Pixabay

Vznik pevného pouta

Bonedigger věděl, jak se má správně chovat ke lvovi, ale to nebylo to hlavní, co je pevně spojilo. Lev jednoho dne onemocněl a měl vážné problémy s chůzí. Téměř 5 měsíců se skoro nemohl hýbat a byl závislý na péči svého pečovatele Johna. Dalo by se říci, že John i Bonedigger si zažili to samé, a proto si tak skvěle rozuměli.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]