Žena adoptovala nalezená koťata, která našla opuštěná u silnice. Po 2 měsících se dozvěděla, co ve skutečnosti doma chová

Fotografie: Depositphotos

Nedaleko silnice našla žena mrtvou kočku. Vedle ní byla navíc i dvě bezmocná, malá koťátka. Žena se rozhodla, že se o ně postará.

Florencia Lobo z Tucumánu v Argentině našla u silnice dvě malá koťátka vedle jejich mrtvé maminky. Myslela si, že šlo o opuštěnou kočku, která porodila. Kocour i kočička proto putovali k ní domů. Samička nepřežila, ale malý kocourek Tito každým dnem sílil. Po dvou měsících, kdy jej vzala na prohlídku k veterináři, se jeho záchrana ukázala jako velká chyba.

Není to obyčejná kočka

Když vzala Florencia o dva měsíce později Tita k veterináři, dozvěděla se překvapivé novinky, které opravdu nečekala. Veterinář totiž netušil, co konkrétně je kocourek zač, ale určitě nešlo o obyčejnou kočku. Dostala tedy kontakt na přírodní rezervaci. Později se ukázalo, že Tito vlastně vůbec nebyl kotě, ale jaguarundi. Tedy malá kočkovitá šelma, žijící ve volné přírodě.

Fotografie: Pixabay

Není těžké si tyto šelmy splést s běžnou domácí kočkou, jelikož jaguarundi vyrostou jen o něco málo víc než kočky domácí. To je pravděpodobně důvod, proč si je žena popletla.

Když se to Florencia dozvěděla, bylo jí jasné, že si svého adoptovaného kocourka nechat doma nemůže. Udělala tak jedinou správnou věc, kterou mohla.

Fotografie: Pexels

Dovezla ho do rezervace

Žena nechtěla dále do života volně žijící šelmy zasahovat, a proto dovezla svého malého zvířecího kamaráda do přírodní rezervace. Byla tu totiž stále ještě naděje, že se Tito znovu adaptuje na život v divočině. Florencia neudělala žádnou chybu, chtěla zkrátka jen pomoci opuštěným malým koťatům. Nakonec vše dopadlo dobře a kocour byl navrácený do svého přirozeného prostředí.

Fotografie: Pixabay

Jaguarundije kočka nejblíže příbuzná pumě a žije v Jižní a Střední Americe. Většinou váží od 3 do 7 kilogramů a dorůstá délky 43 až 83 centimetrů.

Jde o šelmu vysokou něco málo přes 30 centimetrů. Opravdu se podobá kočce domácí, ale ve srovnání s ní má kratší a silnější nohy, dlouhý ocas a kratší uši. Jaguarundimá navíc kulaté zornice. Srst je většinou tmavě hnědá, šedá, občas červená.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]