Podzim už se pomalu ale jistě blíží. Nachlazení vás už neskolí díky těmto babským radám

Je tu podzim, který přináší i zvýšené riziko nachlazení. Mnoho lidí bere útokem lékárny, ale vy byste měli být mnohem chytřejší. Kromě drahých léků, které jsou plné chemie, existuje ještě jedna možnost. Babské rady, které jsou levné, jsou přírodní, a hlavně skvěle účinkují. Toto je 5 možností, jak se dá na nachlazení vyzrát rychle a jednoduše.

Cibule a česnek

Ve většině případů je používáte hlavně do jídla. S námi se můžete podívat i na to, jak se dají využít jinak. A to právě v případě nachlazení. Pokud se u vás objeví první příznaky, je to pravá chvíle začít česnek a cibuli využívat. A jak? Ideální je vylisovat šťávu z cibule, ve které rozmícháte prolisovaný česnek. Takto užívejte několikrát denně. Pokud by vám daná metoda přišla příliš drastická, můžete si ji mírně ochutit medem.

Zázvor

Tento unikátní kořen má zajímavou štiplavou citrusovou chuť. A také má velkou sílu, pokud jde o léčbu nachlazení. Možnosti použití závoru jsou různorodé. My doporučujeme připravit si čaj, který budete popíjet po celý den. Stačí vždy trochu kořene nastrouhat, zalít horkou vodou a následně vypít. Opět platí, že když by to bylo nezbytně nutné, je možné si nápoj osladit medem.

Jablečný ocet

Většina lidí zná jenom ten klasický, tedy kvasný lihový. Ten však při nachlazení nepoužívejte. Pomocníkem při nemoci vám bude jablečný ocet. Méně aromatická a méně štiplavá alternativa. A jak na jeho použití? Vezměte hrnek vody a smíchejte ho s hrnkem jablečného octu. K tomu přidejte 2 lžíce medu a pijte. Podobně jako čaj, nejlépe několikrát denně.

Mořská voda

Víme, že nežijeme u moře. Přesto se dá mořská voda sehnat bez toho, abyste museli cestovat do přímořských letovisek. Danou vodu koupíte v lékárnách, stejně jako v e-shopech. A jak ji využít? Jednoduše ji nasajte nosem. I proto je lepší koupit ji už v lahvičce s rozprašovačem. Uvidíte, že rychle uvolní ucpaný nos. A té lépe než různé spreje, které jsou plné různých chemických látek. Mořská voda je pouze voda se solí.

Křen

Milujete ho jako přílohu k masu? Potom ho začněte využívat také když vás trápí nachlazení. A jak? Nejlépe když si čerstvý křen nastrouháte a potom k němu nastrouháte také jedno jablko. Následně naberte na lžičku, následně důkladně přivoňte a potom polkněte. Je to sice síla, ale až zjistíte, jak dobře křen účinkuje, budete chtít tuto léčbu zopakovat.