Podzimní výlety stojí za to – jaké hrady a zámky navštívit?

Fotografie: Depositphotos

Léto už je sice definitivně za námi, ale návštěvy hradů a zámků mají na podzim rozhodně své kouzlo. Pochmurné počasí zvlášť hradům dodává jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru – a možná potkáte i nějaké to strašidlo. Které hrady a zámky stojí rozhodně za návštěvu i v nepříliš příznivém počasí?

Hrad Houska

Hrad Houska nebo také brána do pekel na podzim nabízí naprosto dokonalou atmosféru tajemna. Nachází se na pomezí středočeského a libereckého kraje poblíž Máchova jezera a spojuje se s ním mnoho pověstí. Například ta, že se zde nachází vstup do pekla, který střeží černý mnich bez obličeje. Jednou ze zajímavostí je také jeho poloha, na jeho poloze totiž nevedla žádná hranice ani obchodní stezka a nebylo zde co chránit. Zajímavá je také skála, která celým hradem prostupuje.

Kdo a proč ho postavil? To nevíme. Rozhodně však stojí za návštěvu. Nezapomeňte si zde zařídit také ubytování, ať stihnete projít celý Máchův kraj a navštívit také například hrad Bezděz a další památky v okolí.

Zámek Hluboká

Z hororu se můžeme plynule přesunout do pohádky. Zámek Hluboká – možná nejkrásnější zámek v ČR, se nachází v jihočeském kraji a znát ho můžete například z pohádky Pyšná princezna, Jezerní královna a mnoha dalších. Hluboká má své brány pro návštěvníky otevřené v průběhu celého roku. V září a říjnu můžete Hlubokou navštívit denně s výjimkou pondělí do 16:30.

Výlet do jižních Čech rozhodně stojí za to a pokud je chcete prozkoumat opravdu důkladně, zarezervujte si minimálně prodloužený víkend nebo ještě lépe celý týden. Ani na podzim nebudete času stráveného zde ani na okamžik litovat.

Hrad Buchlov

Kousek od Uherského Hradiště se nachází jeden z nejstarších českých hradů. Hrad Buchlov, jehož historie sahá do 13. století. Tento hrad má pověst nedobytného – a že se o to snažili husité, Švédi nebo Matyáš Korvín. Všichni však odešli s prázdnou.

Hrad má své vlastní „strašidlo“ – černou paní a také zde naleznete mumii, kterou jako svatební dar své sestře nechal dovézt Josef Wratislav z Mitrovic. V září si Buchlov můžete prohlédnout do 16 hodin každý den s výjimkou pondělí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*