Tohoto člověka zřejmě psi opravdu velmi trápí a musí je nenávidět. Do párků a dalších lahůdek schovával hřebíky, pak maso venku rozhazoval na různých místech.
Jednoho ze psů, které tato „svačinka“ přilákala, se veterinářům podařilo zachránit. Policisté tak momentálně pátrají po tom, kdo na psi tuto nástrahu přichystal. Nabízí se samozřejmě otázka, jak moc musí někdo nenávidět zvířata, aby jim přichystal tolik utrpení. Incident s masem napěchovaným hřebíky se stal v Chelmeku. Obětí se dle osvětimské policie stal pes jednoho z místních rezidentů. Co dalšího se odehrálo?
Případ v polské Osvětimi
Pes spořádal klobásu obsahující několik hřebíků. Jeho nevyhnutelných potíží si všimla jeho majitelka, která ho okamžitě vzala k veterináři. Ten během krátkého chirurgického zákroku toto maso ze žaludku odstranit. Rychlá reakce ženy a stejně bezprostřední ošetření na klinice zachránily psův život. O situaci pak informovala mluvčí osvětimské policie Malgorzata Jurecka. K nebezpečné události došlo v pondělí 12. června nedaleko ulice Powstańców Śląskich.
Od té doby pátrá policie po osobě, která závadné potraviny rozšířila či dále rozšiřuje. Celé šetření probíhá na základě zákona o ochraně zvířat. „Policie pátrá po pachateli tohoto zcela zavrženíhodného činu, jenž zvířata vystavuje obrovské bolesti a utrpení. Prosíme tedy osoby, které by mohly jakkoli pomoci při zjištění totožnosti pachatele, aby se obrátily na Městské policejní ředitelství v Osvětimi,“ apeluje mluvčí policie Malgorzata Jurecka.
Obezřetnost a první pomoc při otravě
Současně vyzvala všechny majitele psů k vysoké obezřetnosti. Na procházkách mají být ostražití. Hlavně ohledně toho, kde se jejich mazlíček momentálně nachází, s čím si hraje a co má zrovna v tlamě. Nejčastějším způsobem útoku na psa je stále otrava. Kromě té cílené jde i o snězení potravy, která není pro psa určena. To se týká například čokolády. Nejčastějšími cílenými návnadami jsou rodenticidy, tedy jedy určené hlodavcům.
V případě zjištění pozření otrávené potravy je prvním krokem vyvolat zvracení. Ideální čas je do 30 minut po jídle. Lze použít peroxid vodíku podávaný po lžičkách (2% dezinfekce), nebo hořčici ředěnou vodou. Pak bez odkladů vyhledejte veterináře. Většinou následuje infuze, která „propláchne“ organismus a přispěje k vyloučení toxinů z těla zvířete. U rodenticidů jsou podávány i vysoké dávky vitamínu K, jež však musí nařídit ošetřující lékař. Pomáhají i speciální gely, které zachytávají toxiny.
Zdroj: Fakt
Napište komentář