Na nepříjemné nachlazení zabere chutný čaj z cibule a ořechů

Jarní měsíce se svými výkyvy počasí a teplot jsou jedním z období, kdy nás častěji než jindy trápí nachlazení. Pomůže čaj, nebo prášky? To je otázka, kterou si v době nemoci pokládáme stále častěji. Existuje mnoho rad, jak se nachlazení snadno a rychle zbavit bez pomoci nejrůznějších léků. Jednou z těchto rad je prostřednictvím speciálního čaje z cibule a vlašských ořechů.

Jeho výhodou navíc je, že je zcela bezpečný a vhodný i pro malé děti. Čaj je skvělým pomocníkem zejména v boji s nepříjemným kašlem, ale i jinými potížemi, které s sebou nachlazení přináší.

Co budete na přípravu tohoto čaje potřebovat?

Na přípravu tohoto jedinečného čaje budete potřebovat jednu větší cibuli i se slupkou, šest až osm vlašských ořechů, v závislosti na jejich velikosti, rovněž i se skořápkou, čtvrt lžičky mleté skořice, přibližně dva centimetry kořene zázvoru a dva litry studené vody. Na dochucení je poté vhodné použít med.

Snadná příprava

Příprava tohoto čaje je velmi jednoduchá. Tajemství jeho skvělých účinků souvisí s použitím cibule i s její slupkou a ořechů i s jejich skořápkou. Stačí cibuli omýt a nakrájet i se slupkou na menší kusy, podobným způsobem omyjte vlašské ořechy a pomocí louskáčku je rozlouskněte.

Následně vložte cibuli, ořechy i skořici do vody a přiveďte k varu. Když směs přivedete k varu, přikryjte ji pokličkou a nechte vařit po dobu přibližně čtvrt hodiny.

Poté hrnec ze sporáku ostavte a nechte louhovat ještě dalších třicet minut. Následně čaj slijte a před podávání do něj přijdete ještě kostičky nakrájeného zázvoru a med. Doporučuje se konzumace jednoho šálku tohoto čaje třikrát denně.

Zázračná kombinace ingrediencí

Cibule i ořechy, stejně jako zázvor a skořice, patří mezi jedny z nejzdravějších potravin a obsahují velké množství zdraví prospěšných látek, především různých vitamínů a minerálů. Jejich kombinace je tak naprosto skvělým koktejlem, který vašemu organismu rychle a účinně pomůže od nepříjemného nachlazení, a navíc zcela přírodní cestou.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]