Policista svou pohotovou reakcí všechny nejdříve šokoval a následně dojal. Řidiči se nestačili divit, co se děje

Fotografie: Depositphotos

Tento policista ukázal, že má srdce na správném místě. I přesto, že to vůbec nebyla jeho povinnost, zasáhl do situace vyvíjející se na křižovatce a galantně ji vyřešil.

Co byste dělali v situaci, kdy v polovině přechodu vidíte důchodce, který na tomto místě téměř doslova uvízl a tak nějak se nemůže pohnout, protože na oba konce tohoto přechodu to má daleko? Mnoho lidí by možná ani nijak zareagovat nestačilo, zvlášť, když tuto situaci neočekávali a nebyli připraveni na něco takového. To se ovšem netýká tohoto policisty, který se rozhodl situaci vyřešit a skoro všechny na křižovatce tím šokoval.

Fotografie: Freepik

Nestihl dojít na druhou stranu

Starší lidé v důchodu většinou již nebývají tak rychlí, jako byli za mlada. Jejich postarší těla totiž nemají tolik energie a síly co dřív a navíc mnohdy mají zdravotní problémy, které je v pohybu omezují. Někteří lidé však na ně pohlíží s doslovnou neúctou a nedokážou je respektovat, nebo jim dokonce nadávají, jakmile dojde k situaci, která je této podobná. Na rušné křižovatce dostal tento postarší muž zelenou. Za pomoci dvou holí se snažil přejí přechod tak rychle, jak to jen dokázal.

Fotografie: Freepik

Bohužel to ovšem nebylo dost rychle a během trvání zelené se dostal pouze do poloviny přechodu. Poté neúprosně naskočila červená a starší pán zůstal evidentně v úzkých. Řidiči z okolních vozidel však byli v prvních momentech dostatečně pozorní a ohleduplní na to, aby okolo muže nezačali jezdit a neohrozili jej. Během jejich trpělivého vyčkávání, než muž svou cestu dokončí, se ovšem někteří rozhodli, že už je stání na místě nebaví.

Muži pomohl vskutku policista

Čím dál, tím víc aut se začalo rozjíždět, když v tom ve zlomku sekundy k muži přistoupil kolemjdoucí policista a rozhodl se mu pomoci. Nejprve si mezi sebou něco řekli. Následně si strážník vzal do rukou obě jeho hole a poté si na záda naložil i samotného pána. V momentě, kdy takto učinil, se okolo nich nebezpečně blízko minul autobus.

Fotografie: Freepik

Policista jej tak postupně začal přenášet přes přechod na svých zádech i přesto, že provoz už jezdil prakticky na plno. Dokonce si kvůli množství přejíždějících aut museli dát během cesty pauzu a vyčkat, než bude opět více bezpečné jít dále. Nakonec však vše dopadlo dobře a oba muži tuto cestu úspěšně zvládli.

Zdroj: EuroNews

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]