Policisté zastavili důchodce kvůli vysoké rychlosti. Důvodu jeho přestupku nechtěli věřit, tak si celou situaci později ověřili u něj doma

Fotografie: Depositphotos

Když policisté zastavili muže v autě, který překročil povolenou rychlost, nikdo nemohl tušit, jak příběh skončí.

Policisté ze Sterling Heights začátkem září překročili rámec svých povinností, když zastavili muže v autě podezřelého z překročení rychlosti. Řidič se omluvil, policista se ho zeptal, co se děje, a citově otřesený 79 letý muž odpověděl, že je v tísni, má hrozný den a začal vzlykat. Poté, co policie viděla muže sedět a plakat před volantem, učinila velmi nečekané rozhodnutí, které na sociálních sítích sklidilo úspěch.

Policista zastavil rychle jedoucí auto

Jednoho zářijového večera zastavil policista Kevin Coates staršího řidiče kvůli překročení rychlosti. Muž v autě jménem David se rozplakal a policistovi řekl, že se „všechno pokazilo“ a že zřejmě potřebuje pomoc. Starý Američan policistovi řekl, že se celý život snaží řídit správně dle předpisů, ale dnes je nervózní. Policistovi řekl,  že koupil novou televizi, protože chtěl udělat manželce radost, ale nedaří se mu ji zprovoznit. Celé odpoledne jezdí po různých obchodech aby sehnal správné kabely, avšak marně. David se policistovi svěřil, že jeho žena je vážně nemocná a navíc s nimi žije dospělý postižený syn.

Fotografie: Freeimages

Policistu mužovo doznání dojalo

Policista Kevin Coates dlouho stál a poslouchal Davidův příběh. Muž se chtěl na pokutě s policistou dohodnou, sypal si popel na hlavu a říkal, že ví, že na silnici chyboval. Policista ale muže nechal jet dál, aniž by mu udělil finanční pokutu, pouze mu doporučil, aby se řídil dopravními předpisy.  Ještě předtím ale požádal Davida o telefonní číslo a slíbil mu, že se k nim domů později zastaví, aby mu pomohl.

Policisté navštívili muže doma

Později v noci vyzvedl další dva policisty a odjel k Davidovi domů, aby mu nainstaloval televizi a naučil ho, jak funguje. Kevinovy činy vzbudily velkou pozornost a chválí ho všichni, od soukromých osob až po vysoké policejní důstojníky.

Fotografie: Freepik

Policejní náčelník z místního oddělení uvedl, že je na strážníka Coatese i jeho kolegy velmi hrdý. David byl za pomoc policistů také velmi vděčný a dojatý. Na sociální sítí YouTube bylo zveřejněno video, které celou situaci dokumentuje:

Zdroj: YouTube / Fox2

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]