Pomerančová kůra není jen na vyhození. Po jejím zalití octem získáte pomocníka pro domácnost

Pomeranč patří mezi jedno z nejzdravějších druhů ovoce. Ale co taková pomerančová kůra? I ta se hodí. Samozřejmě až potom, co si dáte toto ovoce. Bylo opakovaně prokázáno, že je plný vitaminů a je tak v mnoha ohledech velmi prospěšný pro lidské tělo. Nedávno jsme na internetu narazili na článek, o jehož obsah se s vámi musíme podělit. Pomeranč totiž nemusí být prospěšný jenom pro lidské tělo jako takové, ale může být pro vás velmi užitečným pomocníkem domácnosti. 

Co vám pomeranč dokáže nahradit? A jaké potřebujeme ingredience?

Také používáte v domácnosti spoustu chemie? Od této chvíle již nebudete muset! Pomůže vám totiž pomeranč. Konkrétně vám pomůže něco, co byste jinak z pomeranče běžně vyhodili. Máme samozřejmě na mysli pomerančovou kůru. Díky ní si totiž vyrobíte velmi účinný čistící prostředek. Budete tedy potřebovat:

  • Pomerančovou kůru
  • Ocet
  • Zavařovací sklenici

Připravujeme užitečného pomocníka do domácnosti. Jak na to?

Pomerančovou kůru jednoduše natrháte na malé kousky. Vložíte je do zavařovací sklenice, kterou zalijete octem. Octem ji zalijete až po okraj, aby veškerá pomerančová kůra byla ponořená v octu. Sklenici následně pevně uzavřete víčkem a nechejte několik dní odstát na chladném místě. Pomerančová kůra začne postupně hnědnout, a to je dobrá zpráva. Připravuje se totiž roztok, který budete moci následně využít.

Váš nový čistící prostředek a osvěžovač v jednom!

Po uplynutí několika dní sklenici otevřete a výsledný roztok přefiltrujte. Následně jej můžete přelít trychtýřem do libovolné nádobky s rozprašovačem. Takovou jistě máte doma, protože jsou v nich běžně různé čistící prostředky do domácnosti.

Skvělou věcí je, že výsledný roztok se nejen hodí na odstraňování nečistot třeba v kuchyni nebo z povrchu nábytku, ale získáte díky němu úžasnou přírodní vůni. Něco, co v konvenčních čistících prostředcích nikdy nenajdete. Skvělé, že?