Sbírá odpadky, aby přežila. 61 letá žena se podělila o svůj drsný životní příběh

Fotografie: Depositphotos

Někdy je život k člověku bohužel opravdu krutý a on pak musí dělat věci, které by jiné lidi normálně ani nenapadly.

61letá Erma Heinemannová je starší žena z Německa, která dostává od sociální péče necelých 12 300 korun měsíčně, a tak musí chodit od jedné popelnice ke druhé se dvěma obřími taškami v rukou. Jejím cílem jsou lahve. Erma totiž už více než 12 let sbírá to, co ostatní vyhodí, a tímto způsobem si denně vydělává dalších 255 korun. A právě tyto peníze jí pomáhají přežít. Kupuje si za ně většinou potraviny na další den.

Tímto způsobem se neživila celý život

Erma za celý svůj život už vystřídala několik profesí. Byla prodavačkou, pomáhala v různých kuchyních, uklízela v hotelech. Jenže její zdravotní stav jí už bohužel nedovoluje dělat nějakou náročnou práci a měsíčně nedostává takové peníze, aby jí to stačilo na plnohodnotný život. A tak den co den chodí po nádraží v Berlíně a snaží se sbírat různé odpadky, za něž by mohla dostat alespoň nějaké peníze.

Fotografie: Pixabay

Má velice těžký život

Sice si za tuto činnost nevydělá nějak velké peníze, ale může si díky nim dovolit každý den alespoň teplou večeři. Většina peněz ze sociální péče totiž padne na náklady spojené s bydlením. Jenže bohužel bývá dost často odháněná od popelnic a lidé jí vyhrožují.

Jeden zaměstnanec obchodu na hlavním nádraží na ni dokonce několikrát křičel megafonem. A takto se to děje třeba každý den.

Fotografie: Pixabay

Ona však nepřestává

Erma však bohužel nemá na výběr, pokud chce mít alespoň nějaké peníze, musí v této činnosti pokračovat i nadále. A sama vlastně ani nechápe, proč ji lidé stále častěji vyhazují, vždyť svým chováním nikomu neubližuje. Často je slovně napadána a lidé na ni křičí.

Fotografie: Pixabay

Ona ale přece jenom prochází kolem a sama říká, že je jí vlastně jedno, jestli na ni lidé křičí. Za tu dobu už se to totiž stalo tolikrát, že si na to vlastně zvykla. A tak den co den chodí po berlínském hlavním nádraží a sbírá lahve, za které dostane peníze.

Zdroj: Uberalles