Mladý pár našel na pláži divný páchnoucí „kámen“. Posléze zjistili, že v ruce drží jednu z nejvzácnějších věcí na světě

Fotografie: iStock

Mladý pár odpočíval na pláži, když najednou u břehu ucítili neskutečný zápach mrtvých ryb. Nechápali, co to má znamenat.

Jakmile tento mladý pár ucítil ten neskutečný zápach, chtěl ihned pláž opustit. Pak si ale Harry vzpomněl na příběh, který viděl v televizním dokumentu. Tam totiž říkali, že tento šílený zápach z oceánu by mohl být z velmi drahé látky, měly by to být velrybí zvratky. Může se vám to zdát nechutné, ale je to opravdu tak. Jak toto dopadlo?

Kameny jim přinesly bohatství

Amber – žena z tohoto páru, chtěla ihned pláž opustit, protože z tohoto zápachu se jí skutečně navalovalo. Nechápala, proč její přítel chtěl na pláži zůstat a hledat jeho zdroj. Ale nezbývalo jí nic jiného než tam zůstat s ním, protože se nechtěla ztratit. Nakonec se ukázalo, že tímto páchnoucím předmětem byla ambra, což je pevná voskovitá látka, která bývá produkována v trávicím traktu velryb.

Když někdo takový kámen najde, neměl by ho ignorovat. Protože mu může přinést až milion a půl korun. Je to z toho důvodu, že ambra je pro parfuméry neuvěřitelně cenná látka, protože dokáže udržet vůni po dlouhou dobu. Tento mladý pár tak mohl svůj cenný nález prodat za skoro dva miliony korun, což je vlastně skoro lepší, než vyhrát v loterii. A to vše díky velrybě, která zvrací ve správný čas na správném místě.

Fotografie: Pexels

Krásný přivýdělek

I když Amber zpočátku nechtěla na tuto věc ani sáhnout, nyní je velmi šťastná, že jejího přítele napadlo se na ni podívat zblízka. On totiž opravdu tušil, by to mohlo být velmi cenné, jen neměl ani ponětí, že se něco takového může stát zrovna jim. A když jim výkupce vyčíslil cenu, za kterou chce od nic tuto zapáchající věc koupit, nemohli uvěřit vlastním očím. Tato dovolená se jim tedy opravdu vyplatila.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]