Zápach z odpadu pomůže vyřešit obyčejný stolní olej

Zápach z odpadu není v našich domácnostech nijak výjimečný. Máme samozřejmě na mysli odpad u umyvadla. Hlavně potom kuchyňského dřezu. Tam nekončí jenom voda, ale končí zde také zbytky potravin, které v ideálním případě zamíří až do kanalizace. Ne vždy k tomu ale dojde, jelikož často může dojít k tomu, že se v odpadu zaseknou.

Ucpání, ale i zápach

Pokud se zbytky potravin v odpadu zaseknou, nemusí to znamenat nutně jeho ucpání. Může to znamenat i to, že se začne objevovat zápach. Stane se to stejné, jako byste dané potraviny nechali na kuchyňské lince.

I tady by došlo k tomu, že budou postupně hnít, což je nežádoucí stav. A to stejné se děje v odpadu. Je zde vyšší teplota, je zde vlhkost, je zde vzduch a to jsou doslova ideální podmínky k tomu, aby vše hnilo. A s tím je spojený i nežádoucí zápach.

 

Jak tomu zamezit?

Na zápach z odpadu pochopitelně nejlépe platí prevence. Pokud pořídíte sítko, pokud budete odpad čistit a pokud zamezíte tomu, aby do něho mířily zbytky potravin, tak se objevovat nemusí.

Pokud vám to přijde zbytečně komplikované, náročné a omezující, je tu ještě jedna možnost. A to celkem jednoduchá. Sice při ní nevyřešíte tvorbu zápachu jako takového, ale dokážete vyřešit to, že se daný zápach vůbec objevuje. Takto jednoduché to je.

Použijte olej

Pokud vás zápach obtěžuje a chcete se ho zbavit rychle a jednoduše, použijte olej. Není nutné, aby byl jakkoliv kvalitní. Postačí vám obyčejný a také běžný stolní olej, který stojí doslova pár korun. Lahev oleje vezměte a do odpadu ji nalijte. Ne celou, jelikož stačí pár deci. A po chvíli bude po zápachu.

A jak je to možné? Jelikož olej vytvoří na hnijících potravinách jakýsi film, díky kterému zamezí tomu, aby se zápach šířil. Jednoduché, a funkční. I proto je dobré mít doma stále po ruce trochu oleje, který snadno použijete, kdykoliv to bude potřeba.