38letá maminka prohrála pětiletý boj s rakovinou. Těsně před smrtí napsala vzkaz

Fotografie: Amy Smith / Creative Commons / Public Domain

Mladá maminka bojovala s rakovinou pět let. Za tu dobu si uvědomila mnoho věcí, které většině mladých a zdravých lidí nepřijdou na mysl. Zjistěte, jak nazírala na smysl života.

Teprve 38letá influencerka a blogerka se musela rozloučit se životem. Věděla, že dál už dojít nemůže. V den, kdy zemřela, ještě zveřejnila fotografii z nemocnice na instagram a připojila k ní srdcervoucí vzkaz. Mnoho lidí jí na její zprávu stále odpovídá, přestože ona si už nic z toho nemůže přečíst. Odešla smířená a se srdcem plným lásky.

Původně jí lékaři dávali jen rok a půl

Nicole Cooperové z australského Melbourne byla diagnostikována rakovina tlustého střeva už v roce 2017, když jí bylo 33 let. Tehdy kojila svého malého syna, když zaznamenala, že stále hubne a je často unavená. Zpočátku příznaky přičetla tomu, že je novopečenou maminkou. Vyšetření však nakonec ukázalo, že věci se mají jinak. Lékaři jí tehdy dali jen 18 měsíců života.

Navzdory tomu žila dalších více než pět let. O rakovině mluvila zcela otevřeně a dělila se s ostatními lidmi o svůj každodenní život s touto diagnózou. Sdílela příspěvky o léčbě i výzvách, jež smrtelnou nemoc provází. Postupně si získala mnoho fanoušků, kteří ji podporovali, a stala se v Austrálii známou blogerkou. Ani poslední dny jejího života nezůstaly utajené. Zkracovat se začaly o minulých Vánocích.

O Vánocích se její stav prudce zhoršil

„Rakovina 4. stádia může být jeden den tichými Vánocemi s rodinou a druhý den rychlým nárazem do děsivé lékařské země. Každý člověk je jiný a zaslouží si uznání za svůj jedinečný život a zdravotní okolnosti,“ napsala poté, co se po Vánocích ocitla v těžkém stavu v nemocnici. O několik dnů později, 4. ledna, zveřejnila fotku svého kyslíkového přístroje a připojila komentář: „Ale jednou z výhod týdne totální dezorientace je možnost opět uvědoměle udělat krok kterýmkoli směrem a v podstatě se posouvat k nějaké verzi vpřed.“

Její odhodlání zlepšit svůj stav přimělo její fanoušky, aby jí posílali povzbudivé komentáře. O šest dní později však přidala na instagram svůj poslední příspěvek: „Rakovina není to, co definuje naši rodinu. To, na čem opravdu záleží, je to, co jsme společně vybudovali pro každého z nás: sdílený respekt, radost, fascinující a bystrý závazek a neochvějná autenticita ve spojení s naším bytím.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nicole Cooper (@nicolecoopy)

„Je to ta křehkost a nesrovnatelnost všeho, připravenost podstoupit i riziko, abych mohla skutečně prohlásit, že život, i v nejstrašnějším, nejzranitelnějším a nejslabším místě, za to stál,“ napsala krátce před smrtí. Její milující manžel a malý syn tak prožívají období těžké ztráty. Dostává se jim však široké podpory od mnoha lidí, kteří Nicole drželi palce.

Její boj s rakovinou bude mít i praktický dopad

Není to jen to, co Nicole zanechala v srdcích mnoha lidí, její boj s rakovinou bude mít možná i praktické důsledky. Ukázalo se, že pravidelné cvičení, kterému se věnovala během počáteční léčby rakoviny, jí nejspíš prodloužilo život o několik let. Sama tomu věřila a lékaři nyní začínají podporovat své pacienty, aby při léčbě rakoviny nepřestávali s fyzickou aktivitou.

Zdroj: Fakt