Potravin, které výrazně zrychlí váš metabolismus a nastartují spalování tuků

Trápíte se již několik let s nadváhou, nebo snad obezitou a chtěli byste svůj životní styl zcela změnit? Zaměřte se na metabolismus. Je důležité do svého denního harmonogramu zařadit pravidelný pohyb a změnit jídelníček. Jíst byste měli potraviny, které pro organismus nejsou nijak zatěžující. Vhodná je zelenina, ovoce, libová masa a ryby. Některé druhy potravin jsou však vhodnější více. Nastartují totiž vaše spalování, a to přesně při redukci hmotnosti potřebujete. Na co se tedy zaměřit?

Jaké druhy potravin jíst, pokud chcete účinně zhubnout?

Aby šla kila úspěšně dolů a metabolismus jel na plné obrátky, zařaďte do jídelníčku především tyto potraviny.

Kuřecí a krůtí maso: tento druh masa je prakticky dietní. Obsahuje vysoké množství bílkovin, které mohou zlepšit metabolické procesy. Na dlouhou dobu rovněž zasytí a dodají potřebnou energii na celé odpoledne. Vhodný je tento druh masa konzumovat hlavně přes oběd.

Fotografie: Freepik

Mléčné výrobky: při hubnutí preferujte zejména nízkotučné produkty. Mléčné výrobky jsou plné vitamínu D a vápníku. Tyto látky jsou podstatné pro pevné a silné kosti. Pomohou i s nárůstem svalové hmoty. Jezte tedy pravidelně tvarohy, jogurty, nebo třeba sýry.

Celozrnné výrobky: ty tělo tráví mnohem déle. Proto spálí také více kalorií. To je žádoucí během redukce hmotnosti. Zařaďte do jídelníčku hnědou rýži, celozrnný chléb, nebo celozrnný oves.

Chilli papričky: potěší zejména milovníky pálivých jídel. Obsahují látku zvanou kapsaicin, která bojuje proti přibývání na váze a reguluje chuť k jídlu. Chilli papričky dokonale vaše spalování nastartují a potlačí pocit hladu. Přidávejte je pravidelně do pokrmů jak sušené, tak i čerstvé, či mleté.

Fotografie: Freepik

Další produkty, které nastartují spalování

Do pitného režimu zařaďte i zelený čaj. Je nejen chutný, ale také urychluje metabolismus. Obsahuje totiž velké množství silných antioxidantů. Ty pomohou vyloučit z těla škodlivé látky. Občas si vařte pokrmy z čočky a pohanky. Tyto dvě suroviny jsou totiž také prospěšné, co se týká nastartování metabolismu.

Kromě toho doplníte i potřebné minerální látky a vitamíny. K úspěšné redukci hmotnosti přispěje také dostatečný pitný režim. Ideálně alespoň dva až tři litry čisté vody denně. Vhodné jsou i zeleninové šťávy a bylinkové čaje. Například z máty, heřmánku, meduňky, či šalvěje.

Fotografie: Pixabay

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]