Téměř každý, kdo chce zhubnout, konzumuje potraviny, které mu v tom brání. Některé je nutné zcela vyřadit z jídelníčku

Fotografie: Pixabay

Obezita je vysoce závislá na genetických a environmentálních podmínkách. Příčiny obezity lze určit pomocí analýzy místa, kde se kilogramy shromažďují nejvíce a nejrychleji. Díky tomu je možné získat návod, jak s obezitou bojovat.

Tuk ukládající se do celé horní poloviny těla

Fotografie: Freepik

První typ obezity a zároveň nejběžnější na světě je způsoben konzumací nadměrného množství cukru a tuků. Pokud Vás trápí takovéto ukládaní tuků ve Vašem těle, měli byste se snažit snížit množství všech nezdravých potravin ve Vašem jídelníčku a věnovat se tak 30 minut cvičení každý den. To Vám pomůže se účinně vyrovnat s obezitou a konečně ji zahnat do kouta.

Fotografie: Freepik

Tuk umisťující se na břiše

Trápí Vás tuk umisťující se na břiše? Tento typ obezity je způsoben duševními faktory, zejména pak úzkostí, depresí a nekontrolovatelným stresem. V důsledku všech těchto faktorů, se kterými se potýkáte, se jídlo stává spíše zábavou než potřebou. Přebytečné jídlo, které se do Vašeho těla dostávají, ale i záchvaty hladu, které je obtížné uspokojit, potřeba jíst v noci a příliš časté jedení, to vše je zapříčiněno ztrátou kontroly nad emocemi.

V důsledku toho se hromadí tuky ve Vaší spodní části břicha. S tímto druhem obezity je obtížné si poradit. Je nutná sebekázeň a sebeovládání. V případě, že navzdory silné motivaci není možné se ho zbavit, je nutné požádat o pomoc odborníka.

Fotografie: Freepik

Tuk v hýždích a stehnech

Tuto obezita vyvolává zpomalený metabolismus. Špatný účinek má konzumace nadměrného množství alkoholu. Tento typ obezity zatěžuje dýchací systém, takže je důležité s ním bojovat. Je nutné se vzdát alkoholu, trávit co nejvíce času venku, držet dietu bohatou na ovoce a zeleninu.

Zdroj: Healthline

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]