Zdravé a chutné potraviny, které pomohou k lepšímu spánku

Máte pravidelně potíže se spánkem? Pak věřte, že nejste sami. Pro zlepšení situace se dá dělat mnoho, jelikož tento problém může mít mnoho příčin. S nespavostí vám může pomoci změna životního stylu, pravidelné cvičení, masáže, relaxace, bylinky, dokonce i některé pokojové rostliny pomáhají řešit nespavost, a také jídlo.

Což je velmi příjemná záležitost. Kdo by si nerad dal na večeři či po ní nějakou dobrotu. Potravin, které pomáhají s lepším spánkem existuje spousty, přinášíme některé z nich.

Ryby

Ryby mají mnoho zdravotních výhod, ale věděli jste, že obsahuje také vitamin B6, který je nezbytný pro tvorbu melatoninu a serotoninu, které pomáhají řídit vaše spánkové cykly?Konzumovat ryby, jako je losos a tuňák, pomáhá zvýšit jejich úroveň. Zkuste si dát tedy rybu na večeři nebo je pravidelně zařazovat do svého jídelníčku.

Med a heřmánek

Med obsahuje ideální poměr fruktózy a glukózy, které jsou potřebné k podpoře jater, protože během spánku funguje nepřetržitě. Ačkoliv má cukr povzbuzující účinek, pomáhá však z cesty odklidit kyseliny, které by mohly přebíjet uklidňující tryptofan. Ideální je, když si med dáte do heřmánkového čaje. Heřmánek je bylinka, která má uklidňující účinky. Heřmánkový čaj obsahuje theanin, který uvolňuje tělo a navozuje spánek.

Třešně a višně

Jsou jedním z mála přírodních zdrojů melatoninu. Zahrňte je do své stravy a spěte klidně. Kombinace melatoninu a antokyanu v třešňových či višňových koláčcích zlepšují kvalitu spánku. Výtečný je i džus.

Banány

Konzumovat pravidelně banány vám také může pomoci spát jako dítě. Banány jsou bohaté na hořčík, draslík a vápník. Všechny tři živiny společně působí jako uvolňovače svalů, také je o nich známo, že léčí syndrom neklidných nohou a jsou účinné při léčení nespavosti.

Vlašské ořechy a mandle

Zpříjemněte si spánek tím, že budete jíst vlašské ořechy a mandle. Jsou bohaté na bílkoviny, které obsahují theanin a serotonin. S množstvím to však nepřežeňte. Ořechy jsou velmi kalorické, stačí 10 až 15 gramů ořechů.

Další potraviny, které pomohou s lepším spánkem

  • Ovesné vločky

  • Teplé heřmánkové mléko s medem

  • Heřmánkové víno s medem hodinu až dvě před spaním (ale pouze 150 až 200 ml)

  • Cizrna

  • Semínka

  • Bylinkové čaje

Fotografie: Pixabay