Praní ručníků bez klasického prášku. Přesto budou dokonale čisté

Trápí vás praní ručníků a nevíte jak na to? Zkuste metody, u kterých není prací prášek nutností. Přesto budou dokonale čisté. Připomeňme, že tyto metody se hodí hlavně ve chvíli, kdy perete bílé ručníky. A potřebujete odstranit skvrny, stejně jako chcete daný ručník vybělit a eliminovat případné zašednutí, nebo žloutnutí.

Horká voda

Velmi jednoduchý postup, na který budete potřebovat kbelík s horkou vodou, do kterého přidáte 2 lžíce bělidla a 2 lžíce rostlinného oleje. Následně vložíte ručníky a ve vodě je necháte do doby, než voda vystydne. Potom stačí klasický prací cyklus a uvidíte, že skvrny, zažloutnutí i šeď budou minulostí.

Prací mýdlo

Dnes už se na něho téměř zapomnělo, což je velká chyba. Přitom funguje velmi dobře. A to nejenom na praní ručníků. Vytvořte si směs z teplé vody a čtvrtiny strouhaného mýdla. Do ní namočte ručníky a nechte ideálně přes noc. Druhý den vložte do pračky, místo prášku použijte opět trochu mýdla na praní a můžete klasicky vyprat.

Peroxid

Že je určený jenom na dezinfekci různých ran? Nemusí tomu tak být. Na jeden kilogram prádla použijte 10 litrů vody a trochu peroxidu vodíku. Vše důkladně rozmíchejte a v tu chvíli máte také směs, do které své oblečení namočíte před praním.

Jedlá soda

Velmi dobrý pomocník při praní ručníků. Smíchejte tři lžíce bělidla, jedlé sody a také rostlinného oleje. Eventuálně lze přidat i stejné množství pracího prášku. Vše zalijte vodou a na noc do tohoto roztoku namočte ručníky. Ráno je klasicky vyperete a uvidíte, že budou doslova jako nové.

Hořčice

Nemáme na mysli již tu hotovou, ale máme na mysli semena hořčice. I ty jsou dobrým pomocníkem při praní ručníků, ale třeba i utěrek. Stačí je nasypat do teplé vody, do které následně namočíte své prádlo na několik hodin. Dojde jak k lepšímu vybělení, tak dokonce i k jejich velmi efektivní dezinfekci.

Sůl

Na závěr opět něco běžného. Na pět litrů vody použijte pět lžic soli. Tu nechte ve vodě rozpustit a potom do ní namočte vaše textilie. Ideální volba pro odstranění mnoha skvrn, které klasicky téměř nejdou doprat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]