Praní ručníků bez klasického prášku. Přesto budou dokonale čisté

Trápí vás praní ručníků a nevíte jak na to? Zkuste metody, u kterých není prací prášek nutností. Přesto budou dokonale čisté. Připomeňme, že tyto metody se hodí hlavně ve chvíli, kdy perete bílé ručníky. A potřebujete odstranit skvrny, stejně jako chcete daný ručník vybělit a eliminovat případné zašednutí, nebo žloutnutí.

Horká voda

Velmi jednoduchý postup, na který budete potřebovat kbelík s horkou vodou, do kterého přidáte 2 lžíce bělidla a 2 lžíce rostlinného oleje. Následně vložíte ručníky a ve vodě je necháte do doby, než voda vystydne. Potom stačí klasický prací cyklus a uvidíte, že skvrny, zažloutnutí i šeď budou minulostí.

Prací mýdlo

Dnes už se na něho téměř zapomnělo, což je velká chyba. Přitom funguje velmi dobře. A to nejenom na praní ručníků. Vytvořte si směs z teplé vody a čtvrtiny strouhaného mýdla. Do ní namočte ručníky a nechte ideálně přes noc. Druhý den vložte do pračky, místo prášku použijte opět trochu mýdla na praní a můžete klasicky vyprat.

Peroxid

Že je určený jenom na dezinfekci různých ran? Nemusí tomu tak být. Na jeden kilogram prádla použijte 10 litrů vody a trochu peroxidu vodíku. Vše důkladně rozmíchejte a v tu chvíli máte také směs, do které své oblečení namočíte před praním.

Jedlá soda

Velmi dobrý pomocník při praní ručníků. Smíchejte tři lžíce bělidla, jedlé sody a také rostlinného oleje. Eventuálně lze přidat i stejné množství pracího prášku. Vše zalijte vodou a na noc do tohoto roztoku namočte ručníky. Ráno je klasicky vyperete a uvidíte, že budou doslova jako nové.

Hořčice

Nemáme na mysli již tu hotovou, ale máme na mysli semena hořčice. I ty jsou dobrým pomocníkem při praní ručníků, ale třeba i utěrek. Stačí je nasypat do teplé vody, do které následně namočíte své prádlo na několik hodin. Dojde jak k lepšímu vybělení, tak dokonce i k jejich velmi efektivní dezinfekci.

Sůl

Na závěr opět něco běžného. Na pět litrů vody použijte pět lžic soli. Tu nechte ve vodě rozpustit a potom do ní namočte vaše textilie. Ideální volba pro odstranění mnoha skvrn, které klasicky téměř nejdou doprat.