Princ William svým dětem ukázal svět chudoby: „Moje matka mě sem také vzala, každý by to měl vidět a pochopit.“

Fotografie: Depositphotos

Vnuk královny Alžběty překvapil obyvatele Londýna. Vévoda z Cambridge prodával výtisky novin Big Issue v neformálním oblečení. Kolemjdoucí se s ním ochotně fotili. Akce měla dobrý důvod.

Kolemjdoucí si prince Williama všimli, když v ulicích Londýna prodával noviny Big Issue. Vnuk Alžběty II. byl oblečen do červené vesty a baseballové čepice. Fotografii ze setkání s Williamem nahrál policista ve výslužbě Matthew Gardner. Jeho švagr se s následníkem trůnu náhodně setkal a zpovzdálí ho vyfotil. William k němu přistoupil ve svém charakteristickém oblečení Big Issue a dal se s ním do řeči.

Náhodná setkání, která ohromila

Ve svém příspěvku na sociálních sítích pan Gardner napsal: „Bylo mi ctí mluvit v soukromí s naším budoucím králem, který byl velmi skromný a diskrétně se snažil pomáhat těm nejpotřebnějším.“ Další fotografii ze setkání nahrál na svůj instagram taxikář Neil Kramer.

„Nakládal jsem zrovna do taxíku na Rochester Row ve Westminsteru, když mě oslovil prodavač, který se představil jako William a zeptal se mě, jestli si nechci koupit výtisk Big Issue. Když jsem si uvědomil, kdo to je, byl jsem trochu v šoku, ale samozřejmě jsem souhlasil“ uvedl taxikář ve svém příspěvku.

Princ William v altánku. Pomoc dobré věci

Proč královnin vnuk prodával noviny? Časopis prodávají bezdomovci, dlouhodobě nezaměstnaní a ti, kteří potřebují peníze, aby se vyhnuli dluhům. Prodejci dostanou zdarma pět časopisů, které se pak prodávají za 3 libry (asi 86 Kč), další výtisky jsou k dispozici za 1,5 libry (43 Kč). Princ William uvedl, že chce osvětlit problém bezdomovectví, a vzpomněl si, jak poprvé navštívil se svou matkou, princeznou z Walesu, útulek pro bezdomovce.

Dodal, že Diana byla „odhodlaná svým nenapodobitelným stylem vrhnout světlo na přehlížený a nepochopený problém“. Dokonce oznámil, že své děti, osmiletého prince George, sedmiletou princeznu Charlotte a čtyřletého prince Louise, vezme do organizací, s nimiž spolupracuje, stejně jako to udělala jeho matka pro něj. Podle prince tyto organizace dělají inspirativní práci na podporu těch nejpotřebnějších.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*