Problém s ucpaným odpadem vyřeší účinná rada od instalatéra

Jedním z častých problémů, se kterým se čas od času setká každá domácnost, je ucpaný odpad. Často navíc k ucpání dojde v nejméně vhodný okamžik, kdy nemáme příliš času na to se tímto problémem zabývat. Zatímco v kuchyňském dřezu je tento problém způsoben zejména zanesením zbytky jídla a mastnotou, v koupelnovém odpadu jsou hlavní příčinou zejména vlasy a zbytky mýdla.

Na vyčištění ucpaného odpadu můžete zakoupit speciální přípravky, proč ale zbytečně utrácet, když si s ním stejně dobře poradí i jednoduché prostředky, které máte navíc obvykle vždy doma po ruce.

Fotografie: Pixabay

Nejjednodušší, nejrychlejší a nejúčinnější řešení

Pokud se chcete problému s neodtékajícím odpadem a nepříjemným zápachem zbavit během pěti minut, stačí si vzít na pomoc jedlou sodu, sůl a ocet.

Jejich kombinace je generacemi prověřená a dokáže si poradit i s těmi nejodolnějšími usazeninami a nečistotami. Postup je opravdu snadný. Nejprve smíchejte dvě stě gramů jedlé sody či prášku do pečiva se solí a následně směs nasypte do odpadu.

Fotografie: Freepik

Poté do něj nalijte také sto padesát mililitrů octa, který jste předtím zahřáli. Poté doporučujeme odpad zašpuntovat, neboť dojde k chemické reakci, která usazeniny uvolní, a vhodnější samozřejmě z mnohých důvodů je, když tyto  nečistoty a nevábně vonící plyny zůstanou v odpadu.

Jedlou sodu, sůl a ocet nechte působit několik málo minut a následně odpad propláchněte horkou vodou. Hotovo, vyzkoušejte a uvidíte, že váš odpad bude zase jako nový.

Fotografie: Pexels

Prevence před ucpaným odpadem

Nejlepší samozřejmě je problémům s ucpaným odpadem předcházet. Pomoci může zdánlivá maličkost, kterou je například používání sítka v odpadu, které zachytí kousky jídla, vlasy a další hrubší nečistoty, které mají na ucpání odpadu největší podíl. V kuchyni se také doporučuje jednou týdně preventivní prolití odpadu  horkou vodou, které pomůže odstranit případnou usazenou mastnotu.

Fotografie: Freepik

Úvodní Fotografie: Freepik