Problémy se štítnou žlázou ohrožují zdraví. Toto jsou jejich hlavní příznaky

Fotografie: Pixabay

Štítná žláza je mnohými často podceňována. Přitom tělo samo upozorňuje, že s ní něco není v pořádku. Bohužel ne každý si těchto příznaků všimne, a ne každý na ně hledí. Přitom to může mít velmi velké následky v budoucnu. My se společně podíváme na to, jak vám může tělo dát najevo, že s tímto důležitým orgánem, který ovlivňuje řadu věcí není něco v pořádku.

Kolísání váhy

Pokud vaše váha kolísá, jasně to ukazuje na tom, že vaše štítná žláza nemusí být v pořádku. Pozor na to, že může kolísat oběma směry. Můžete tloustnout, což mnoho lidí začne řešit a hledat důvod. Ale také můžete hubnout. To mnoha lidem přijde vhod, a tak nechají daný stav být.

Otok na krku

Všímat si lze také estetických projevů. Tím prvním může být také otok na vašem krku. Jednoduše začne natékat a bude větší, než tomu bylo dříve. V pozdějších případech se zde dokonce může objevit i útvar, který bude podobný ohryzku. Pokud nebude dlouhodobě řešený, tak může růst do ohromných rozměrů.

Zvýšení tepové frekvence

I proto je dobré nechávat si u lékaře pravidelně měřit tlak. Pokud je patrné, že se tep postupně měním, není s tělem něco v pořádku a je nutné hledat hlavní důvody, proč se tak děje. Hlavním problémem může být to, že špatně funguje právě štítná žláza.

Změna nálad

Štítná žláza dokáže ovlivňovat i to, jací jsme po stránce náladové. Pokud se u vás objevují náhlé změny nálad, nemusíte hledat problémy nutně jenom ve vaší hlavě, jelikož mohou být klidně i v oblasti vašeho krku. Neřešení problémy mohou vést klidně až k depresím.

Padání vlasů

Když vám začnou padat více než obvykle, nemusí to značit jen to, že vám chybí některé důležité vitamíny. Jasně to ukazuje i na to, že je špatná vaše štítná žláza. Vyrazte k lékaři, který provede požadované testy.

Změny teploty těla

I to může být ovlivněno. Jelikož je vám střídavě teplo a zima, a to bez jakékoliv změny teploty v místnosti, určitě se nejedná op běžný stav. I to může mít na svědomí štítní žláza.