Probouzíte se ráno veselí s elánem nebo naopak protivní a unavení? Naučte se umění probouzet se svěží

Probuzení ráno je samo o sobě požehnáním, ale jsou chvíle, kdy naše nálada neodpovídá jasné a veselé atmosféře. Existuje mnoho důvodů, proč se člověk někdy cítí skvěle a jindy mizerně. Ovšem dobrá zpráva je, že můžete ovlivnit to, jak se vám bude ráno vstávat. Přinášíme pár tipů, jak se probouzet svěží a s dobrou náladou.

Běžte spát brzy

Naše tělo potřebuje dostatečné množství odpočinku, aby bylo následující den plně funkční, a proto, pokud jste v poslední době příliš ponocovali, nastolte si režim a začněte chodit spát brzy. To znamená, abyste si dopřáli 7 až 9 hodin kvalitního spánku, protože to nejen pomůže zlepšit vaši náladu, vitalitu, ale také vás to ochrání před různými nemocemi.

Převalte se na pravý bok

Jedním z triků, jak se dobře probudit, je naučit se, jak správně vstávat z postele. Rolování směrem doprava, než se posadíte, snižuje tlak, který vyvíjíte na svůj kardiovaskulární systém. To také pomáhá s lepším průtokem krve. Všimněte si, že i při ukončení lekce jógy, většina chvíli jen tak leží, relaxuje, poté se pomalu přetočí na bok a pomalu si sedá. Uchráníte tak své tělo přes šokem.

Sluneční světlo

Máte-li tu možnost, dovolte, aby vás vzbudilo sluneční světlo. Všichni máme vlastní cirkadiánní hodiny, které nám říkají, kdy máme spát a zda je čas, abychom se probudili. Namísto buzení pomocí budíku je mnohem lepší, když umožníme přirozenému světlu, aby nás probralo z hlubokého spánku, ve kterém se nacházíme.

Umístění postele poblíž okna, kde může proudit přirozené světlo, je dobrý nápad, ale pokud potřebujete vstát dříve než za úsvitu nebo v zimě, když jsou noci delší, nastavení umělého světla ve vaší ložnici může být dobrý nápad, jak vstávat co nejméně násilně. Což se bezesporu podepíše na tom, jak se člověk cítí.

Tření si rukou

Dalším trikem, jak se probudit, je důkladné tření dlaní. Tento proces ve skutečnosti aktivuje nervy v našem těle, což pomáhá našim orgánům probudit se současně.

Usmějte se

Dalším způsobem, jak se probouzet lépe, je skutečně se usmát na svět, jakmile se probudíte. Vždy existuje důvod, abyste pozdravili nový den s úsměvem a jedním z nich je, že máte další den před sebou.

Obrázky: pixabay.com