Budíte se pravidelně během noci ve stejnou dobu? Podle toho, v kolik to je, poznáte, co vás trápí

Fotografie: Depositphotos

Nespavost a časté probouzení vede ke špatnému psychickému i fyzickému stavu. Pokuste se proto vyhledat důvody, proč se každou noc vzbudíte ve stejnou dobu.

Někteří lidé si myslí, že se v noci probouzí kvůli rušivým elementům v místnosti, nebo je budí někdo jiný. Důvodem však mohou být i vnitřní konflikty či psychické potíže. S těmi je potřeba se co nejdříve vypořádat, abyste se znovu dobře vyspali. Zdravý a kvalitní spánek je důležitý úplně pro každého, říká lékař Rony Kampalath.

Probouzíte se mezi 21:00 a 23:00

V tento čas jde většina lidí ulehnout do postele a těší se na to, až se hezky vyspí. Jestliže se vám podaří hned usnout, ale poté se neustále probouzíte, pravděpodobně v sobě máte nahromaděno velké množství stresu a obav. Pokuste se do svého života zařadit trochu více pohybu, velmi užitečná může být i jóga. Stres z vás opadne i tehdy, když začnete chodit na masáže nebo si užijete více odpočinku.

Fotografie: Freepik

Budíte se mezi 23:00 a 01:00

Jestliže obvykle vidíte na budíku čas mezi 23:00 a 01:00, možná jste se neustále nevypořádali s emočním zklamáním. Z chyb a zklamání, které člověk v životě zažije, je potřeba se ponaučit a uvědomit si, že tyto zkušenosti vás posunou o něco dále, a také vás posilní. Pokuste se odpustit druhým jejich chyby a přijměte bolest. Jednoho dne totiž sama ustoupí.

Čas mezi 01:00 a 03:00

Pokud se v noci probudíte a tento jev se opakuje každý den, zapisujte si časy, v nichž se to stává nejčastěji. V případě, že se jedná o dobu mezi 01:00 a 03:00, nejspíše v sobě máte nahromaděno hodně hněvu. Prozatím se pokuste napít studené vody, která by vám mohla pomoci, a mohli jste si poté znovu lehnout a usnout. Přes den na sobě pracujte, abyste si vyřešili všechny vnitřní konflikty.

Fotografie: Pixabay

Pravidelně se probouzíte mezi 03:00 a 05:00

Zamyslete se nad tím, zda se vám v poslední době nestalo něco, co ve vás vyvolává smutek. Ti, kteří se totiž probouzí v tomto časovém horizontu, něco velmi trápí. Snažte se pravidelně dýchat a soustřeďte se jen na dech, abyste mohli znovu usnout. Dalším řešením může být přijetí události, jež se vám stala to, protože jen tak se dokážete opět posunout dál.

Čas bývá mezi 05:00 a 07:00

Nikomu není příjemné, pokud mu má zvonit budík v 07:00, ale vzbudí se již o hodinu dříve a už nemůže usnout. V případě, že by se vám to stávalo často, zaměřte se na nervozitu nebo stres, který máte z toho, co vás další den čeká. Jestliže vstáváte každý den v 07:00 a poté musíte vyrazit do školy / práce, možná máte obavy právě z tohoto místa. Zkuste je vyřešit a s velikou pravděpodobností se brzy vyspíte.

Zdroj: VeryWellHealth, Healthline, WebMD

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]