Proč si mladší muži vybírají starší ženy. S nedostatkem mateřské lásky z dětství to rozhodně nemá nic společného

Fotografie: Depositphotos

Čím dál častěji můžeme na ulicích potkávat mladší muže ruku v ruce se staršími ženami. Pro muže je takový vztah přínosný z mnoha důvodů.

Vztahy mezi mladším mužem a starší ženou jsou v dnešní době běžnější a úspěšnější, než si většina lidí může myslet. Ovšem i přes to se najdou tací, kteří se podivují, když na ulici vidí muže ruku v ruce se ženou, která by mu mohla dělat matku. Spousta těchto udivených jedinců pak dumá, co může muže na takových ženách přitahovat – proč nejsou s dívkami svého věku? Zde je několik důvodů.

Starší ženy jsou na jiné intelektuální úrovni

Muži touží po vztazích, kde se mohou realizovat na hlubší úrovni. Nebaví je nudné, nic neříkající tlachání, chtějí si popovídat. Tuto možnost naleznou spíše u starších žen, které jsou schopné vést duchaplné rozhovory, z nichž si oba zúčastnění mohou něco odnést.

Starší ženy vědí, co chtějí

Alfa a omega každého vztahu. Nezáleží, zda jste muž nebo žena, vědět, co chcete, je poloviční výhra. A co si budeme povídat, v tomto ohledu tápou spíše ženy než muži, tudíž pokud muž najde partnerku, o které ví, co čekat, která si je jistá sama sebou a ve svém životě má jasně a smysluplně nastavené cíle, ví, že do tohoto vztahu stojí za to investovat čas i energii.

Fotografie: Freepik

Starší ženy mají více životních zkušeností

Životní zkušenosti starších žen jsou pro mladší muže atraktivní především v tom ohledu, že vědí, že si ze vztahu s nimi odnesou znalosti a ponaučení. Muž vedle takové ženy lépe dozraje, získá realističtější pohled na svět a na život a intelektuálně roste. Mladší muže na starších ženách přitahuje především emocionální stabilita, upřímnost a náhled na věci z jiné perspektivy.

Starší ženy tak berou každý vztah mnohem vážněji, proto také budou své pocity umět lépe sdílet se svým partnerem. To je něco, co se mladším mužům na starších ženách líbí. Učí se od nich, jak vyjádřit své emoce, zpracovat je a použít.

Fotografie: Depositphotos

Starší ženy umí být samy se sebou

Dívky v romantické euforii vyžadují neustálou pozornost a chtějí být po boku svého partnera na úkor svých vlastních zájmů, pokud tedy nějaké mají. Starší ženy ale umí být samy se sebou. Už dávno nepotřebují mít každou chvíli někoho vedle sebe. Naopak spíše uvítají být občas samy.

Starší ženy už mají svou vlastní domácnost, která si žádá jejich péči, možná vlastní děti, jimž je potřeba věnovat volný čas, stabilní práci a kariéru, do které musí investovat svou energii. Muž pro ně není středobodem vesmíru, což je mladším mužům velice sympatické.

Zdroj: Psychology Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]