Provoňte celou domácnost během několika minut díky vůním, které odstraní i ty nejurputnější pachy

Fotografie: Depositphotos

Bytové parfémy získávají v poslední době velkou oblibu. Na trhu se objevuje spousta parfémů, které jsou jistě účinné, ale my si dnes ukážeme, jak se vyrobit vlastní.

Bytové parfémy jsou skvělým pomocníkem, jak své domácnosti zaručit příjemnou a svěží vůni. Jenže ty běžně dostupné v obchodech jsou obvykle drahé a navíc plné chemikálií, u kterých často není jasné, jak moc působí na naše zdraví. Výroba vlastního parfému se tedy jeví jako úspornější, ekologičtější a šetrnější k životnímu prostředí, protože neobsahuje žádné znečišťující látky. Dnes vám ukážeme, jak si tuto domácí vůni vyrobit za 2 minuty z 5 přírodních ingrediencí, které už určitě máte doma!

Vůně citrusových plodů

První parfém, který doporučujeme, je určitě ten s citrusovými plody. Vůně citronu a pomeranče osloví každého, a proto jsou vždy dobrým řešením! V domácnostech se používají nejen ke kulinářským účelům, ale také k čištění, protože mají známé odmašťovací účinky, díky nimž se lesknou i ty nejodolnější povrchy.

V tomto případě stačí nakrájet několik plátků citrusových plodů, můžete si vybrat jen jeden, nebo je smíchat, a pak je dát do malého hrnce. V tuto chvíli naplňte hrnec vodou a zapněte ho na mírný plamen, uvidíte, že po několika minutách se vůně začne šířit po domě a omámí okolí! Když parfém dosáhne vámi požadované intenzity, musíte nádobu přenést do všech míst v domě, která chcete provonět, a je to!

Vůně květů levandule

Další velmi zajímavý trik můžete vyzkoušet s květy levandule. Jejich svěží, voňavá vůně dlouho vydrží a je také nejoblíbenějším způsobem parfémování oblečení. Pokud tedy máte levandulové květy, stačí je vložit do hrnce s horkou vodou a počkat, až se vůně rozptýlí po celé místnosti. Pokud naopak chcete provonět menší prostory, jako jsou zásuvky nebo skříně, jednoduše vložte sušené květiny do prodyšného sáčku a umístěte jej do skříně.

Fotografie: Freepik

Použijte esenciální oleje

Mezi nejrychlejší a nejúčinnější prostředky patří esenciální oleje! Ať už se jedná o citrusy, mátu, květiny nebo cokoli jiného, oleje jsou vždy první volbou pro provonění vašeho domova přírodními ingrediencemi! Můžete je použít různými způsoby, prvním, který je navíc velmi rychlý, je udělat nálev z asi 7 kapek esenciálního oleje.

Další metodou je dát trochu na kousek vaty nebo bavlněný tampon a vložit ho do vonného sáčku. Nebo je můžete nechat v malé lahvičce a vložit do ní tyto prodyšné tyčinky. Zkrátka, dělejte, co chcete, a uvidíte, že dosáhnete fantastického výsledku!

Vůně bobkového listu

Vavřín je evergreen, bez kterého se nikdy neobejdete! Kromě toho se její vůně šíří velmi rychle a je také velmi intenzivní, takže ji můžete cítit celý den, i když do misky vložíte jen jeden list. Chcete-li ji použít jako přírodní parfém, můžete pokračovat s vonnými sáčky, ale co rozhodně doporučuji, je infuze! Vylouhování 3 nebo 4 bobkových listů nejenže pomůže provonět váš domov, ale také vám udělá dobře, protože čistí vzduch a pročistí dýchací cesty!

Fotografie: Freepik

Skořice nepatří jen Vánocům

Pokud chcete mít nádech mezi silným a jemným, bez skořice se neobejdete! Tato přísada se používá hlavně ve sladkostech, kde dodává nádherné a jedinečné aroma, ale je také ideální k provonění všech místností během pěti minut. Stačí dát do malého hrnce lžičku skořice, a když začne vřít, nasypat ji do místnosti. Uvidíte, jak krásně voní! Věděli jste to? Pokud chcete ještě omamnější vůni, můžete do nálevu přidat několik plátků jablka!

Zdroj: BHG

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*