Rakovina tlustého střeva ohrožuje populaci. Upozornit na ni mohou specifické příznaky

Rakovina tlustého střeva je jednou z velmi zákeřných nemocí. Pokud se u vás objeví jeden z těchto 7 symptomů, buďte na pozoru. Může to znamenat, že touto nemocí můžete trpět. Samozřejmě se může jednat o jiný problém, tak neplašte, ale rozhodně doporučujeme návštěvu lékaře.

Krev ve stolici

Může znamenat jak to, že vám hrozí rakovina tlustého střeva, tak třeba i to, že se mohly objevit hemoroidy. V každém případě není krev ve stolici nic správného a je dobré co nejdříve navštívit svého lékaře.

Nadýmání

Po některých potravinách je to běžné. Co ale v případě, že je nejíte? Pokud pocity nadýmání trpíte až příliš často a spolu s tím vás bolí i břicho, rozhodně to není běžné ani přirozené. Tento problém doporučujeme aktivně řešit.

Únava

I ta souvisí s tím, že vám může hrozit rakovina tlustého střeva. Pokud dostatečně spíte a během dne se šetříte, buďte na pozoru. Může to značit určité problémy právě tam, kde to ani nečekáte.

Vyprazdňování

Máte častou zácpu, nebo naopak průjmy? Či je vaše vyprazdňování jinak narušeno? Opět to značí, že s vaším tělem nemusí být vše v pořádku a je lepší zajít za lékařem, aby vám pomohl odhalit příčinu problémů.

Úbytek hmotnosti

Možná jste ho přivítali, ale pokud byl rychlý a nevysvětlitelný, něco se děje. Opět platí, že to nemusí být jenom rakovina tlustého střeva, ale může se jednat třeba i o tasemnici. Ani ta by ves střevech rozhodně neměla být.

Potřeba jít na toaletu

Máte neustálou potřebu jít na toaletu, ale když na ní usednete, tak se nic neděje? A toto se opakuje několikrát denně? Jistě sami usoudíte, že to v pořádku není a je třeba informovat odborníka.

Barva kůže

Pokud vám znenadání přijde světlejší, nebo vám přijde že vaše kůže žloutne, opět to může ukazovat na zdravotní problém. Pokud kůže nevypadá zdravě, nemusí být nijak zdravé ani vaše tělo.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]