Recept na sněhové pusinky snadno a rychle, stačí smíchat vejce s cukrem

Sněhové pusinky jsou velmi populární lahůdkou. Na přípravu jsou celkem pracné, a tak vám ukážeme zajímavou alternativu. Ta vás přesvědčí o tom, že jejich příprava může být i jiná než ta klasická. Tou je myšlena varianta, kdy je třeba nejprve vyšlehat sníh z bílků a potom postupně přidávat cukr a potom je nutné plnit cukrářský sáček a tvořit. Až se naučíte tento postup, budete litovat že jste ho neznali dříve.

Postačí jenom dvě ingredience

Základem tohoto receptu na sněhové pusinky jsou jenom dvě ingredience. To už jasně ukazuje na jeho celkovou jednoduchost a na to, že ho zvládne každý. O jaké ingredience se jedná? O ty, co máte běžně doma, a tak si tuto pochoutku můžete připravit kdykoliv. Jedná se o:

  • 1 velké vejce
  • 300 g moučkového cukru

Začněte s vajíčkem

Jaký je postup přípravy? Nejprve je třeba rozklepnout vejce a oddělit bílek od žloutku. Pokud máte praxi, uděláte to v ruce. Pokud ne, použijte třeba oddělovač, nebo talíř a sklenici, kterou zamezíte pohybu žloutku. Bílek následně patří do moučkového cukru.

Vytvořte pevnou hmotu

Nyní přichází na řadu ruční práce. Je třeba vytvořit pevnější těsto, které vznikne právě jenom tak, že budete zpracovávat moučkový cukr, který se nalepí na vaječný bílek. Nebudete potřebovat nic jiného než jenom svoje ruce, ve kterých bude vytvořena požadovaná hmota.

Dejte kuličky na papírovou utěrku

Když má hmota požadovanou konzistenci, můžete začít vytvářet sněhové pusinky. A to tak, že budete tvarovat klasické kuličky. Ty následně pokládejte na talíř, na kterém je papírová utěrka. Na jeden talíř dejte ideálně 4, jelikož následně výrazně zvětší objem.

Nikoliv trouba, ale mikrovlnka

Klasické sněhové pusinky se pečou v troubě. Tato varianta se však připravuje v mikrovlnce. Do té dejte talíř s připravenými kuličkami. Mikrovlnnou troubu nastavte na plný výkon a zapněte ji na 1–2 minuty. Když vyndáte talíř, máte na něm dokonalou pochoutku. Stačí ji ochutnat a přesvědčit se.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]