Recept na těstoviny se šunkou a smetanovou omáčkou je rychlý i velmi chutný

Máte rádi italskou kuchyni? Pokud ano, podívejte se na recept na těstoviny se šunkou a smetanovou omáčkou. Budete-li podle tohoto receptu svědomitě postupovat, můžete si být jistí, že si báječně pochutnáte vy i vaši blízcí. Tento recept si jednoduše všichni zamilují.

Recept zvládne naprosto každý

Pokud jste milovníkem těstovin, ale tradiční recepty už vás omrzely nebo chcete vyzkoušet něco nového, jste na správném místě. Právě dnes bychom vám rádi představili recept, který vás z těstovinového stereotypu rozhodně dostane.

Jste-li v kuchyni začátečník, ani tak se nemusíte vůbec bát. Recept je jednoduchý a s hravostí ho zvládne každý. Díky své jednoduchosti si ho tak budete moci připravit kdykoliv i když máte nedostatek času. Na suroviny také není náročný, takže se nemusíte obávat složitého nakupování. Bohatě stačí navštívit váš oblíbený obchod a je vše vyřešeno. Pojďme se do toho tedy pustit.

Potřebné ingredience

Žádný dobrý recept se neobejde bez výčtu hlavních surovin. Pozorně si ho přečtěte, a pokud všechny ingredience doma nemáte, hurá na nákup. Pro přípravu receptu budete potřebovat následující: 1 balíček kvalitních těstovin, ½ kg nakrájené šunky, 2 šálky smetany, 2 lžíce kukuřičného škrobu, 2 lžíce strouhaného sýra, 1 polévková lžíce másla, sůl, pepř a zelené koření (majoránka, oregano, tymián).

Postup přípravy

Máte-li připraveno, pojďme se vrhnout na postup. Ve slané vodě uvařte těstoviny, a následně propláchněte studenou vodou. Na pánvi nechte rozpustit máslo a orestujte na něm nakrájenou šunku. Přidejte sůl, pepř a zelené koření.

Nyní si připravte omáčku. Do hrnce nalejte smetanu, v ní rozpusťte kukuřičný škrob, sýr a 1 špetku soli. Pozvolna povařte, dokud omáčka nezhoustne. Teď už stačí jen naskládat na pekáč. Jako první dejte těstoviny, další vrstvu šunku a zalijte omáčkou. Na závěr posypte sýrem a případně i zbylou šunkou. Vložte do rozehřáté trouby a pečte tak dlouho, dokud sýr pěkně nezhnědne. Dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]