Receptem na lahodné palačinky se šunkou a sýrem potěšíte každého. Jsou neuvěřitelně snadné

Máte rádi palačinky? Vaše rodina včetně vás je milují? A co takhle variantu, kterou jsou palačinky se šunkou a sýrem? Vy je neznáte a nikdy jste nezkoušeli udělat je jinak než klasicky s marmeládou na sladko? Pokud ne, tak zde dnes pro vás máme trochu experiment. Jedná se ovšem o vyzkoušený experiment, který si jednoduše zamilujete. Pokud vaše děti milují palačinky na sladko, rozhodně si zamilují i tuto variantu se šunkou a sýrem.

Palačinky jsou stále hitem

Populární gastronomická pochoutka palačinky je po celém světě známá spíše jako sladké jídlo. Udělají se placky, natřou se džemem, marmeládou či čokoládovým krémem, posypou se cukrem, a pochoutka je hotová. Kdo by tomu odolal že. Děti se po tom mohou většinou utlouci, a logicky to patří mezi nejoblíbenější dětská jídla.

Změna sladké za slané

My se dnes ovšem podíváme na alternativu tohoto pokrmu. Tentokrát se nebude jednat o palačinky na sladko, ale pěkně naslano. Sladkou náplň tak vyměníme za chutnou šunku a sýr, na kterých si jistě také velmi pochutnáme. Možná si říkáte, že to není zase taková hitparáda, ale věřte, že ty slané palačinky dostanou a potěší každého, kdo je ochutná. Snadno se tak u vás mohou začít tvořit fronty, a pokud budete moc šikovní, můžete si otevřít stánek se slanými palačinkami.

Ingredience a postup

Pro jejich přípravu budete potřebovat samozřejmě pár ingrediencí. Těmi jsou: klasické ingredience na palačinky (mouka, vejce, mléko, sůl), dále pak ½ šálku čaje, 1/3 šálku oleje, 2 malá vejce, 75 g strouhaného sýra, šunka, mozzarella a sůl.

Ingredience mimo šunky vložte do mixéru a pořádně vše rozmixujte. Jakmile máte připravenou směs, rozehřejte si pánev a nalijte pomocí naběračky první várku. Opékejte z obou stran na nízkém plamenu. Na jednu stranu pak položte šunku a mozzarellu a nechte pěkně roztavit. Stejným způsobem zpracujte zbytek těsta. Jakmile máte hotovo, srolujte lívance do tvaru palačinky a podávejte. Uvidíte, že si všichni pochutnají.