Recyklace svépomocí. Sousta věcí končí zbytečně v koši, i když lze znovu užitečně použít

Recyklace je velmi diskutované téma. Víte, že nejlepší je ta, se kterou začnete sami? Podívejte, kolik věcí můžete znovu využít. Najednou zjistíte, že jste celý život zbytečně jenom tvořili odpad z něčeho, co mohlo dostat druhý život. Sice když věc hodíte do správného kontejneru, tak možná také, ale rozhodně už je to podstatně energeticky náročnější. Co tedy nevyhazovat a znovu použít?

Papírové krabice

Ozdobte je balicím papírem, nebo třeba obmotejte motouzem. Získáte designovou krabici na cokoliv chcete. To je ta pravá recyklace papíru.

Vaječné skořápky

I ty se dají ještě využít. Nejenom na Velikonoce. Když je rozdrtíte, tak se hodí jako dokonalé hnojivo nejenom na vaší zahradě.

Pohlednice

Chystáte se je vyhodit? Je to velká chyba. Když je šikovně rozstříháte, tak se z nich mohou stát skvělé jmenovky na vánoční dárky.

Vánoční stromeček

Proč ho vyhazovat? Vyndejte ho ze stojánku a potom ho postavte do květináče s hlínou. Před domem vytvoříte skvělou dekoraci.

Pytlovina

Co se starým pytlem, který je na vyhození? Rozstříhejte ho na menší kousky a potom z něho můžete vyronit skvělý věnec třeba na vaše dveře.

Korkové zátky

Proč je vyhazovat? Máte doma skleněnou nádobu? Tak je do ní naházejte a máte zajímavou dekoraci. Když mezi ně vložíte i sklenici se svíčkou nebo světýlkem, vše vylepšíte ještě více.

Lahve od vína

Recyklace nemusí vypadat tak, že je hodíte do kontejneru na sklo. Vyrobte si z nich třeba vázu, zajímavou bytovou dekoraci, nebo z nich vyrobte stylové krmítko pro ptáky.

Balicí papír

Zbývá vám po Vánocích? Pokud ano, použijte ho třeba do rámečků na fotografie, kterým výrazně vylepšíte tuto klasickou dekoraci.

Vánoční ozdoby

Ty nemusíte hned po vyhození stromečku uklízet. Nechte si je doma ještě pár měsíců. Stačí z nich vyrobit zajímavé dekorace. Snadné i složité.

Rozbité vánoční ozdoby

A co s těmi, které se rozbijí? Stačí je nadrtit na malé kousky a potom je nalepit na ozdoby stávající. Uvidíte, jak hravě změníte jejich design.