Rekonstrukce podlahy byla pojata netradičně. Stačil nový nátěr a úžasný výsledek byl na světě

I takto může vypadat rekonstrukce podlahy. Postačí nový nátěr a několik originálních šablon. Inspirujte se unikátním řešením, které bere dech. Původně přitom vzniklo jenom jako nouzové řešení. Na klasickou rekonstrukci nebyly peníze, a tak se rozhodlo, že se dlažba jenom natře. Co potom vzniklo, to bere dech. Inspirujte se a zvelebte si také svůj interiér.

Základem je nový nátěr

Nejprve je třeba dlažbu důkladně vyčistit a také odmastit. Použijte prostředky na podlahy a dále například ředidlo, nebo něco na podobné bázi. Odmaštění je třeba provést proto, aby na podlaze držela základní barva, která je tím prvním krokem, když je realizována rekonstrukce podlahy podle tohoto návodu. Ideální je barva bílá, ale zvolit můžete i jinou. Záleží na vaší fantazii a představě o výsledku. Vezměte dostatek barvy, štětku a váleček a pusťte se do natírání.

Kupte nebo vyrobte šablony

Mezi tím, co podlaha schne máte celkem dost času na to, jak bude vypadat výsledný dekor. To, co budete potřebovat, jsou různé šablony. Ty si můžete buď vyrobit, nebo je lze poptat v obchodech. Důležité je, že zde se fantazii skutečně meze nekladou. Jaké ornamenty na své dlažbě budete chtít mít, takové zde budou. Podle toho volte danou šablonu.

Vezměte další barva a začněte

Když je původní základová barva suchá, vezměte šablony, další barvy a pustit se do práce. V tomto návodu doporučujeme modrou barvu, která na bílém základě dobře vypadá. To, jakou zvolíte však je jenom na vás. Důležité je postupovat pozvolna, jednu dlaždici po druhé. Ano, je to sice piplačka a vezme vám to čas, ale až uvidíte výsledek, tak si budete jisti, že je to ta nejlepší rekonstrukce podlahy, jakou jste kdy viděli.

Nechte uschnout a pokochejte se výsledkem

Když máte hotovo, tak stačí jenom jediné. Nechat vše důkladně uschnout a následně už se stačí jenom pokochat výsledkem. Až ho uvidíte, jistě potvrdíte, že stojí za to. A vše stálo jenom pár korun.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]