Řemeslník objevil při rekonstrukci domu poklad za 11 000 000 Kč. Skončil u soudu a nálezu litoval

rekonstrukce koupelny
Fotografie: Freepik

Rutinní den v práci změnil tomuto muži život. Za zdí našel obrovské množství peněz. Nebyl však jediný, kdo si na ně činil nárok. Spory se táhly několik let.

Muže najali na rekonstrukci starého domu. Právě pracoval na modernizaci koupelny a vysekával zeď. Jaké bylo jeho překvapení, když za ní našel dva balíky plné starých bankovek. Částka ho naprosto ohromila. Ihned kontaktoval majitelku domu. Z první radosti však začaly vznikat potíže, které mu ještě hodně dlouho nedaly spát.

Zatočila se mu hlava, když zjistil, co v balíku je

Bob Kitts pracoval na rekonstrukci rodinného domu poblíž jezera Erie v americkém Clevelandu. Ani v nejmenším netušil, že již brzy se jeho život otočí vzhůru nohama. Když totiž proboural starou zeď v koupelně, našel v mezistěně dva balíky z kartonu zavěšené na šňůře. Když utrhl papírový roh, okamžitě uviděl, že balíky jsou plné bankovek.

Jednalo se o bankovky z období hospodářské krize, z konce 20. let minulého století. Naprosto šokovaný Bob ihned kontaktoval majitelku domu Amandu Reeceovou. Ta přijela z práce a společně všechny bankovky vyskládali na jídelní stůl a pořídili dokumentaci. Na pořízených fotografiích jsou oba plni nadšení. To však nemělo dlouhého trvání.

Do hry o peníze se dostalo i 21 dědiců

Bankovky byly v celkové hodnotě přes 4 miliony korun, jejich sběratelská hodnota však byla vyčíslena až na neuvěřitelných 11 milionů, ale nejspíš byla ještě mnohem vyšší. Amanda nabídla Bobovi 10 % z peněz jako nálezné. Bob však chtěl 40 %. Situace se tak začala komplikovat, a navíc do sporu vstoupili další zájemci o peníze. Ty totiž byly uloženy v obálkách s adresou tiskové agentury, kterou vlastnil pan Dunne. Do hry o peníze tak vstoupilo dalších 21 dědiců a z velkého pokladu začal boj o drobné.

Fotografie: Depositphotos

Než se však celá záležitost dostala k soudu, bylo k rozdělení ještě méně peněz. Paní Reecová totiž neváhala a začala z pokladu utrácet nemalé částky. U soudu řekla, že utratila 300 000 Kč za výlet na Havaj se svou matkou. Další 1 400 000 Kč bylo prý ukradeno z krabice od bot v její skříni. Tuto krádež však nikdy nenahlásila, ale obviňoval z ní pana Kittse. Komplikovaný soud nakonec rozhodl, že ze zbylých peněz dostane Kitts 13,7 %. Zbývající částka se rozdělí mezi 21 dědiců.

Oběma to na mnoho let zkomplikovalo život

Pan Kitts nakonec dostal přibližně 120 000 Kč, dědicové ještě mnohem méně. Zajímavé bylo, že Kitts a paní Reecová byli spolužáci a přátelili se mnoho let. Místo toho, aby se dohodli, a nepustili tak do hry právníky, zbyly nakonec oběma jen oči pro pláč. Paní Reecová se dostala do velkých dluhů, pan Kitts zase po medializaci případu přišel o mnoho zákazníků. Podezřívali ho totiž z chamtivosti. Na konci soudu toho oba velice litovali.

Tento hodně zajímavý příběh dokazuje, že náhle nabyté peníze vám štěstí do života rozhodně nemusí přinést. Také se říká, že peníze kazí charakter. A zdá se, že oba dva byli kvůli vidině velkých peněz ochotni lhát a podvádět. Postupně se snaží napravit si reputaci. Sen o velkých penězích se rozplynul a oba se ocitli v mnohem horší situaci, než byli v den nalezení pokladu.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]