Renovace dlažby svépomocí. Stačil jenom nový nátěr a několik doma vyrobených šablon

Žena měla záchod obložený dlaždicemi, které byly již značně použité. Toužila po jejich obměně, ale z finančních důvodů si to nemohla dovolit. Zapojila představivost a přišla s nápadem, který doslova změnil celou záchodovou místnost v mistrovské dílo a finanční náklad byl minimální.

Změny jsou dobré

Stavební úpravy a změny v bytech jsou většinou velmi dobrou volbou. Nejenže změníme vzhled místnosti, ale také se nám tam bude třeba lépe žít. Takové změny jsou velmi dobré a lidskému zdraví prospěšné. A to i v případě, když se změna týká obyčejné toalety.

Na toaletě strávíme kus života

Záchod je přeci jedno z nejdůležitějších míst našich domovů. Možná si to ani neuvědomujete, ale na záchodě strávíte velkou část života. Proč si tedy tuto místnost neupravit podle svých představ. Jedna žena to udělala a musíme říci, že se jí to opravdu povedlo. I přes to, že neměla peníze na rekonstrukci toalety, zapojila svoji fantazii a kreativitu, a ze starých dlaždic vytvořila mistrovské dílo.

Stvořila mistrovské dílo

Co k této proměně použila? Stačilo ji několik obyčejných věcí: kartáč, brusný papír, čistič na podlahy, tekutý základ, černou a bílou barvu a speciální lepící základ. Mimoto, si sama vytvořila šablonu, kterou na rekonstrukci toalety použila.

Na začátku pořádně umyla podlahu a přejela ji bruskou, resp. brusným papírem. Spáry v podlaze a u stěny zalepila lepící páskou. Zabránila tak zbytečnému znečištění. Následně podlahu natřela pomocí štětce na bílo. Jakmile to zaschlo, udělala to ještě jednou. Na zaschlou bílou podlahu upevnila šablonu a pomocí válečku ji natřela černou barvou. Stejným způsobem pokryla celou podlahu. Jakmile měla hotovo, natřela podlahu speciálním lepidlem a počkala na zaschnutí. Výsledkem se stala krásně vzorovaná podlaha.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]