Revoluce v čištění podlah, stačí použít bělidlo na oblečení a výsledek mile překvapí

Zdá se vám, že prostředky na čištění podlah nejsou tak účinné, jak se na nich píše? Je to pravda. Raději zkuste bělidlo. Takové, které se běžně používá při praní vašeho prádla. Je totiž velmi zajímavým pomocníkem i při údržbě vaší domácnosti. Až ho jednou zkusíte, nebudete věřit tomu, jak dokonale lze špinavou podlahu vyčistit. Klasické čističe potom zcela určitě vyhodíte.

Úplně obyčejné bělidlo na prádlo

Co budete potřebovat na efektivní čištění podlah? Skutečně se nejedná o nic jiného než o zcela obyčejné bělidlo. To běžně používáte k tomu, aby si bílé oblečení zachovalo svou dokonalou jasnou a zářivou barvu a nebylo ani zažloutlé, ani šedé. My si nyní ukážeme, že praní není to jediné, k čemu se dá používat.

Důležitý je správný poměr

Pokud není bělidlo ředěné, tak může být samozřejmě i celkem agresivní. Proto je třeba myslet na to, že při čištění podlah je nutné zachovat správný poměr. Pokud chcete podlahu jenom setřít, je třeba bělidlo smíchat s vodou. Tak, jako s ní mícháte klasické produkty z drogerie. Pokud vám jde o přípravu směsi na lokální čištění, třeba u dlažby nebo jiných druhů podlah, smíchejte bělidlo s jedlou sodou a vytvořte si hustší pastu, která poslouží také jako silnější a efektivnější alternativa k celé řadě běžných čističů.

V obou případech doporučíme do čistící směsi přidat také trochu přípravku na nádobí, nebo tekutého mýdla. A to hlavně pro celkové zjemnění, ale i proto, aby váš domácí čistič z bělidla také příjemně voněl.

Použití je jednoduché

Pokud vám jde jenom o setření podlah, stačí do kombinace vody a bělidla namočit mop nebo hadr a podlahu vytřít. Vždy doporučujeme používat ochranné rukavice. Když vám jde o lokální čištění, naneste trochu své bělicí pasty na houbičku a pusťte se do práce právě tam, kde vás trápí výskyt zašlých nečistot. Následně celou podlahu i čištěné místo setřete také čistou vodou, abyste odstranili možné stopy bělidla. A je hotovo. Podlaha bude dokonale čistá. Jednoduše a za pár korun.