Rodina relaxovala v bazénu, když se u něj objevil nečekaný host. Kamera ho nekompromisně natočila

Fotografie: Depositphotos

Na úžasný zážitek, jenž se jim podařilo natočit, tato rodina nikdy nezapomene. Když si užívali koupání v bazénu, přišel k nim slon, který dostal žízeň.

Afrika je světadílem divokých zvířat. Pokud se rozhodnete zde trávit dovolenou, určitě nebudete mít nouzi o exotické zážitky. Stejně jako rodina, která strávila dovolenou v letovisku v Botswaně. Jejich neoplocený bazén byl volně přístupný a když zaslechli šustění ve křoví, zpozorněli. K bazénu se blížil obrovský slon a jeden ze členů rodiny toto setkání zachytil na kameru.

Všichni se přestanou hýbat

Všichni hosté resortu v Elephant Sands v Botswaně jsou předem upozorněni, že zdejší sloni jsou zvyklí se chodit do místních bazénů napít vody. Proto je voda v bazénech čistá a neošetřuje se chlorem. Jedna z rodin, která zde trávila dovolenou, pak měla možnost se o tomto zvyku přesvědčit na vlastní kůži, zrovna když si užívali odpolední koupání.

Tři členové rodiny jsou v bazénu a jeden celou situaci natáčí ze břehu. Křoví u bazénu začne šustit a po chvíli se vynoří obrovský slon, který jde rovnou k bazénu. Rodina podle instrukcí zůstává v naprostém klidu. Nikdo se nehýbe, ani nedělá hluk. Slon pak ponoří chobot do bazénu a začne pít. Když se několikrát napije, dívá se chvíli do kamery, poté se otočí a v klidu odchází pryč.

Sloni nejsou nijak agresivní a lidí si nevšímají

Resort Elephant Sand v Botswaně je jedním z těch, kde mají k bazénům volný přístup i sloni. Je to i jedna z atrakcí, kvůli kterým sem hosté jezdí. Nepoštěstí se to každému, ale v období sucha, jež trvá od dubna do října, jsou návštěvy slonů poměrně časté. Hosté se údajně nemusí slonů bát. Pokud se řídí pokyny a slony nijak nevystraší, mohou odjet domů se skutečně nevšedním zážitkem.

Fotografie: Freepik

Slon je majestátní a inteligentní zvíře, pokud se k vám přiblíží na pár metrů, máte pocit, že jste opravdu malincí. Naštěstí sloni nejsou primárně agresivní zvířata. V tomto resortu jsou navíc na lidi zvyklí a v podstatě si jich nijak nevšímají. Přijdou se napít, chvíli postojí u bazénu a poté zase odejdou, aniž by lidi jakkoliv ohrožovali.

I pro zkušené cestovatele jsou tato blízká setkání se slony skutečným zážitkem. V Botswaně takových resortů se slony najdete více. Snaha provozovatelů, aby v bazénech nebyla chemicky ošetřená voda kvůli slonům, je opravdu dojemná. Během období sucha totiž může tato voda slony skutečně zachránit, pokud zdroje v okolní přírodě vyschnou. Na zážitek ze setkání se slonem se podívejte ve videu níže.

Zdroj: Newsner