Sousedé slyšeli hlasy z vinného sklepa. Přivolaná policie tu našla zabarikádovanou osmičlennou rodinu

Fotografie: TxllxT / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Policie řeší neobvyklý případ. Poté, co byli úředníci magistrátu napadeni agresivním mužem, našla přivolaná policie celou rodinu zabarikádovanou ve vinném sklepě.

V malé obci Weinkeller v Dolním Rakousku se momentálně potýkají s řešením velké záhady. V jednom z vinných sklepů byla objevena celá rodina, která zde pobývala nelegálně. Policie objevila i několik střelných zbraní. Zatím se s určitostí neví, co zde rodina pohledávala. Poté, co muž napadl úředníky magistrátu, byl policií zatčen a žena se šesti dětmi byla převezena do nemocnice na vyšetření.

Na úředníky zaútočil pepřovým sprejem

Policie se stále snaží přijít na kloub tomu, co rodina, která jinak žije ve Velké Británii, pohledávala ve vinném sklepě v malé rakouské obci. Jednoho dne někdo z místních kontaktoval úředníky, aby prověřili jeden z vinných sklepů v obci. Ozývaly se z něj hlasy dětí. Oznamovatel měl pocit, že by se tu mohlo dít něco nekalého, a tak vše nahlásil.

Když dva úředníci přišli ke sklípku a chtěli prošetřit situaci, zaútočil na ně 54letý muž pepřovým sprejem. Zanechali tedy marných pokusů o domluvu a hned přivolali policii. Ti po vstupu do sklepa objevili ještě 40letou ženu a šest dětí ve věku od sedmi měsíců do pěti let. Muž byl zatčen a převezen k výslechu. Matka s dětmi putovala do nemocnice, kde jim bylo provedeno lékařské vyšetření.

Rodina podle všeho žije v Anglii

Ukázalo se však, že děti nejsou nijak zanedbané a po této stránce je o ně dobře postaráno. Policii se podařilo zjistit, že muž trvale pracuje ve Velké Británii a v práci oznámil, že bude pryč nejvýše dva dny. Podle místostarosty obce koupil vinný sklep přes anglickou firmu. Původně rakouský rodák pobýval dlouhodobě v Anglii a všechny jeho děti se zde také narodily a jsou zde nejspíš i registrované.

Policie přišla s několika teoriemi. Vzhledem k tomu, že se ve sklepě našlo několik střelných zbraní, měli podezření, že by muž mohl patřit k nějaké extremistické straně, která provádí protistátní činnost. Pravděpodobnější je však varianta, že muž patří ke skupině prepperů. Tito lidé se připravují na katastrofy, jako je konec světa, velké výpadky proudu nebo jaderná válka. Ve vinném sklepě byly také všude nainstalovány bezpečnostní kamery.

Děti jsou prozatím v péči sociálky

Totožnost dětí se stále prověřuje, a tak jsou zatím v péči úřadů. Muž byl mezitím propuštěn. Bude se však zodpovídat minimálně z útoku na úřední osobu, a nejspíš ho tak nemine trest. Pokud se ukáže, že střelné zbraně vlastní nelegálně, bude to další vroubek. Do případu by ještě mohl promluvit i sociální odbor pro péči o děti, ukáže-li se, že pobývaly v nevhodných podmínkách. Ve sklípku však byla elektřina, tekoucí voda a nejspíš i zdroj tepla. Rodiče tak nejspíš děti zajistili dostatečně.

Prepperství má kořeny už ve 30. letech. Pád burzy na Wall Street v roce 1929, II. světová válka a pozdější studená válka přitáhly k tomuto stylu života mnoho lidí. Klade důraz na soběstačnost, hromadění zásob a získávání znalostí a dovedností pro přežití. Skladování zásob probíhá v širokém spektru, od souprav pro přežití až po celé bunkry, které jsou nadstandardně vybavené na mnoho let a odolné i proti jadernému výbuchu.

Zdroj: Parenting

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*