Nemáte při jídle u stolu dostatek prostoru? Řešením jsou rozkládací jídelní stoly!

Rozkládací jídelní stoly se mohou v mnoha českých domácnostech stát průlomovým vybavením. Společná jídla jsou v dnešní době pro mnoho rodin jedinou chvílí, kdy se všichni členové sejdou pohromadě. U společných jídel by měla panovat veselá atmosféra a všichni by si měli užívat volné společné chvíle, dobré jídlo a uvolněnou atmosféru.

Ne vždy to ale jde. Zejména v případech, kdy stůl není dostatečně velký pro pohodlné usazení všech členů rodiny a ti se vzájemně omezují v pohybu. Když do sebe vzájemně narážíte lokty, nemůžete si rodinné jídlo užít…Ne každá rodina ale disponuje tak velkým prostorem v jídelně, aby si do ní mohla dovolit usadit velký stůl. Ve starších domech i v novostavbách jsou jídelny podceňovanými místnostmi a jsou koncipované jako malé prostory s minimem místa navíc.

Řešení v podobě rozkládacích stolů

Ani taková situace ale neznamená, že byste si nemohli všichni užít dostatek prostoru při společném jídle. Ideálním řešením jsou rozkládací jídelní stoly. V době, kdy nejsou využívané, nebo když je využívají jen někteří členové rodiny, mohou být stoly ve složeném stavu a nabízet jen méně míst. Když je ale zapotřebí pro každého zajistit více místa, stačí stoly jednoduše rozložit a zvětšit jejich plochu.

Nabídka rozkládacích jídelních stolů je v současnosti velmi pestrá. Rozkládací stoly mohou mít různé tvary – kulaté, čtvercové, obdélníkové nebo oblé. Mohou být vyrobeny i z různých materiálů – masivní dřevo, dřevotříska, kov v kombinaci se sklem, hliník, litý mramor nebo moderní stoly z plastového materiálu. Obecně jsou ale nejoblíbenějším druhem rozkládací jídelní stoly z masivu. Správně zvolený druh dřeva a typ stolu se hodí doaruba moderních, retro i rustikálních interiérů.

Rott – specialista na rozkládací jídelní stoly z masivu od roku 1990

Jestliže hledáte inspiraci, jak mají vypadat opravdu kvalitní rozkládací jídelní stoly ze dřeva, můžete se podívat do nabídky firmy Rott. Společnost Rott byla založena již v roce 1990 v malé obci Hromnice nedaleko Plzně, jako rodinná firma specializovaná na výrobu dřevěných stolů. Cílem společnosti bylo a je dodnes nabízet veřejnosti kvalitně řemeslně zpracované stoly vyrobené z pečlivě vybíraných dřevin.

Postupem času logicky docházelo k vývoji samotné společnosti i k vývoji výrobních metod, ačkoliv některé tradiční výrobní metody jsou tak nadčasové, že jsou využívány dodnes. Zanedlouho od svého založení se společnost zaměřila také na rozkládací jídelní stoly. V současné době tvoří masivní jídelní stoly s rozkládacím systémem hlavní kategorii v nabídce této společnosti. Rott většinu unikátních systémů rozložení i vyvíjí.

hanaMateriálem pro výrobu stolů je masivní bukové, dubové a ořechové dřevo. Materiál do výroby dodávají prověřené společnosti ze Severní Ameriky, Itálie, Německa i České republiky. Jedná se o materiál nejvyšší jakosti. Dřeviny jsou ošetřeny laky, voskem nebo olejem. Způsob úpravy materiálu záleží na konkrétní dřevině. Bukové a dubové jídelní stoly mohou být mořeny, aby získaly různé barevné odstíny. Ořechové stoly jsou dodávány v přírodní barvě.

Klasické i netradiční variace

Společnost Rott nabízí ve svém výrobním programu velké množství tradičních i moderních variací masivních rozkládacích stolů. Výška je u většiny modelů 75 cm, jen pro modely Anna a Caro je zvolena výška 77 cm. Velikost všech stolů ale může být přizpůsobena vašim konkrétním požadavkům.

Jaké další možnosti provedení Rott nabízí?

  • Vycínování suků u stolů z divokého dubu nebo jádrového buku
  • Možnost navazující kresby dřeva
  • Vybavení stolu nástavnými deskami
  • Zpevnění desky stolu ocelovými lany (u stolů bez lubů)
  • Netradiční variace upevnění nohou ke stolu
Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]