Jídelní stůl je základ, který dělá domov domovem!

Žádná domácnost se neobejde bez jídelního stolu, u kterého se může den co den scházet celá rodina. Zatímco pro někoho je společné stolování neodmyslitelnou součástí každodenního života, pro jiné je to spíše sváteční událost.

Ať je to tak či onak jedno je jisté – aby se rodina mohla sejít, je zapotřebí dostatečně prostorného stolu, který každému strávníkovi poskytne dostatek místa a pohodlí. V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat ten správný stůl, jenž se stane nedílnou součástí vaší domácnosti!

Správná velikost je základ

Nebudeme chodit kolem horké kaše a na rovinu si prozradíme, že mezi nejoblíbenější variantu patří dřevěné rozkládací jídelní stoly. Tato skutečnost má hned několik dobrých opodstatnění. Dřevo je odjakživa považováno za nejpříjemnější materiál a to nejen po vzhledové stránce. Stoly ze dřeva vyzařují to pravé teplo domova, příjemně se u nich sedí, a pokud si domů pořídíte rozkládací variantu, pak získáte dostatek místa pro celou rodinu. Při výběru nového stolu myslete na každého člena rodiny, aby měl u stolu svůj kousek místa a nemusel se tak o něho prát na ostré lokte. Zkuste také získat zpětnou vazbu od reálných majitelů vybraného modelu stolu. Můžete k tomu využít například odborná uživatelská diskuzní fóra nebo různé recenzní weby.

Ideální tvar je otázkou místa i vkusu

Jestliže si pohráváte s otázkou tvaru dřevěného jídelního stolu, pak se snažte vycházet především z dispozice místnosti, do které se stůl chystáte umístit. Ačkoli je pravdou, že kulaté dřevěné stoly působí svátečním dojmem, co do prostoru jsou hodně náročné. Nemáte-li dostatečně velkou kuchyň nebo jídelnu, pak dejte přednost klasicerozkládací jídelní stůl v podobě obdélníkového rozkládacího stolu ze dřeva. Ten najde uplatnění v každém prostoru a navíc jej v případě potřeby můžete pohodlně přirazit ke zdi.

Líbivý odstín dotvoří příjemnou atmosféru

Dalším kritériem pro výběr jídelního stolu ze dřeva je i jeho barva. Dřevo je úžasný materiál a rozhodně se nemusíte bát, že byste se museli omezovat pouze na jeden hnědý odstín. Pořídit si můžete stůl světlý nebo tmavý a vybírat byste měli podle celkového pojetí místnosti.

Obrázek: hezkynabytek.cz

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]