K odstranění špatné energie z domácnosti postačí pouze 3 běžné suroviny

Fotografie: Depositphotos

Energie našeho domova velmi významně působí na celý náš život. Nemusí se ale vždy jednat jen o rozmístění nábytku, ovlivňují ji i jiné věci.

Neviditelné energie ovlivňují nejen naše myšlenky, ale také emoce a životní elán. A právě díky tomu dokážou značným způsobem ovlivnit i to, jakým směrem se náš život vydá. Pokud jsme pod vlivem energie negativní, nemůžeme očekávat, že nás v životě potká štěstí. Naštěstí existuje jednoduchá metoda, jak se s negativní energií v domově jednou pro vždy vypořádat.

Fotografie: Pexels

Domov má být místem klidu a odpočinku

Základem správného domova je, abychom se v něm cítili příjemně. Pokud tato podmínka není splněna, nedostane se nám kvalitního spánku a při dlouhodobém působení se tato skutečnost může velmi nepříjemně odrazit na našem zdravotním stavu. Energie našeho domova může mít ale vliv i na naše rodinné, sociální, a dokonce i profesní mezilidské vztahy. Rituál, který náš domov očistí, je možné provést kdykoliv.

Fotografie: Pexels

Potřebujeme k němu energetický čistič, který si připravíme smícháním 4 lžic hrubé soli, 2 lžic bílého octa a půl sklenice vody. Všechny ingredience důkladně smícháme a přelijeme do skleněné vázy, kterou umístíme do nejčastěji navštěvované místnosti v našem domově. Tato směs dokáže náš domov zbavit negativní energie během pár dnů.

Vsaďte na sílu ověřeného Feng Shui

Starodávnou metodou, jak bojovat s negativní energií, je Feng Shui. Abychom v našem domě drželi pozitivní a čistou energii, je zapotřebí mít čistý interiér. K tomu nám pomůže pár jednoduchých triků. Prvním z nich je pravidelné třídění našich oděvů, aby se ve skříni zbytečně nehromadilo oblečení, které nenosíme. Stejným způsobem je potřeba se zbavovat i starých papírů nebo obuvi. Bohužel, mnoho lidí má právě opačnou tendenci a tyto věci ve svých domovech hromadí.

Fotografie: Pexels

Velký vliv na celkovou energii našeho domova má umístění naší postele. Ta by neměla být v blízkosti dveří, ale ani okna. Ideálním místem je prostředek pokoje s tím, že čelo postele je umístěno na sever. Jedině tak bude náš spánek klidný a my si dopřejeme potřebný odpočinek. Předměty, které se rozbijí, je lepší hned vyhodit. Nemá smysl je schovávat na později, kdy bude čas na jejich opravu. Jejich hromadění totiž do našeho domova láká negativní energii.

Stejným způsobem je třeba naložit i s květinami, které jsou suché. Ani ty v našem domě nenavozují potřebný pocit harmonie. Abychom z našeho domu vyhnali negativní energii, je také zapotřebí pravidelně uklízet, a zamezit tak tvorbě prachu. Využít můžeme ale i síly mořské nebo himalájské soli. Ta je schopná negativní energii absorbovat. Stačí ji nasypat do rohu každé místnosti a nechat působit 48 hodin.

Zdroj: HouseBeautiful

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]