S úniky tepla pomůže obyčejný alobal umístěný za topením

Úniky tepla trápí každého. Hlavně při pohledu na vyúčtování. Věděli jste, že jim zabrání obyčejný alobal? Hodí se každému, kdo chce teplo z radiátorů využít skutečně naplno a nechce být následně negativně překvapený částkou, která bude uvedena na vyúčtování.

Umístěte ho na to správné místo

Máte alobal? Pokud ano, můžete se pustit do práce. Je třeba ho umístit na to správné místo. A které to je? Jde o prostor za vaším topením. Můžete ho buď nalepit na kartonovou desku a tu za topení vložit, nebo lze alobal přímo nalepit na stěnu, která se nachází za radiátorem. Pokud chcete snížit úniky tepla na samotné minimum, je pochopitelně třeba umístit alobal za každý radiátor, který v domě nebo bytě máte.

 Co tím zajistíte?

Ptáte se, proč právě tento postup? Je to jednoduchá. Jak se radiátor ohřívá, tak vyzařuje teplo. To míří nejenom do místnosti a nahoru, ale také míří do vašich zdí. Zcela zbytečně, jelikož se jedná o nežádoucí úniky tepla.

Tím, že na daný prostor umístíte hliníkovou folii zajistíte, že se od ní teplo bude odrážet směrem nahoru. Nebude mizet ve stěnách, ale bude součástí prostoru vašeho interiéru.

Výsledkem bude, že vám postačí topit méně a budete mít doma příjemné teplo. Tento postup oceníte ve chvíli, kdy se u vás ve schránce objeví vyúčtování za energie.

Šetřit se dá také jinak

Pokud vás zajímají i další úspory na vytápění, máme pro vás další dva tipy. První se týká lepší izolace vašeho interiéru. Snažte se utěsnit všechny škvíry u oken, ale třeba i u vchodových dveří. Každý milimetr může znamenat úniky tepla, ale i peněz.

Druhý tip se týká využívání tepla z jiných zdrojů. Třeba po pečení nechte troubu v kuchyni otevřenou. Teplo z ní se dostane do interiéru a ten ohřeje. Stejně tak může s ohřevem pomoci i zapnutá televize. Pokud se na ní díváte, klidně stáhněte radiátor. I když se to nezdá, tepla vyzáří celkem dost.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]