Je jí 102 let, stále však zůstává fyzicky aktivní. Během týdne má v pečovatelském domě hned 4 hodiny gymnastiky, kde vede k pohybu další ubytované seniory.
Mnoho lidí si zachovává i v pokročilém věku velmi mladistvého ducha. Jean Bailey do této kategorie naprosto s přehledem zapadá. Nicméně vzácnější je také skvělá fyzická kondice, stařenka ovšem splňuje i tuto okolnost. Je jí 102 let, ani v tomto věku však nezanevřela na pohybové aktivity, sportování a vůbec životní radosti. Každý týden chodí do společné části domova důchodců, kde pro další seniory pořádá lekce tělocviku.
Lekce, které vznikly z nouze
Zaměřuje se přitom podle potřeby na různé části těla, tuto výuku má na starosti už 3 roky. Vše totiž začalo, když místní obyvatelé kvůli pandemii koronaviru nemohli provozovat některé navyklé venkovní aktivity. Jean se tedy do těchto lekcí pustila v 99 letech, záhy se jí podařilo zapojit ještě několik dalších žen. Později sice došlo k obnově tradičních venkovních možností, avšak ona i se studenty se rozhodli v nové tréninkové rutině pokračovat. Ani jednou nevynechali.
Jean se navíc ukázala jako velmi pozorná, současně však také přísná učitelka. Její lekce se konají na chodbě ve třetím patře, kde ovšem nepřipouští jakékoli kompromisy. To, do čeho se pustila, vyvolalo úsměv na tvářích tisíců dalších lidí. Mnozí z nich samozřejmě vyjádřili touhu být nejen schopni žít stejně dlouho, ale zachovat si i v pokročilém věku srovnatelnou energii. U sebe v domově je brána jako zdroj inspirace a neutuchající vitality.
Obrovský příklad pro okolí
Její povzbuzení dovedlo ke gymnastickým aktivitám i mnoho dam z okolí. Nezbývá tedy než doufat, že se jí podaří ještě dlouho pokračovat v této vysoce pozitivní činnosti. A také že se mnoho lidí jejího věku i mladších bude řídit tímto příkladem. Jean ukazuje, že lidské tělo je chrám, který je potřeba udržovat ve stálé kondici. Hlavním faktorem je přitom pravidelnost, nikoli nutně velké výkony. Ostatně nejpřirozenějším pohybem je chůze.
Pokud jde o kombinaci sportu a věku, je jedním z nejstarších sportovců světa Fauja Singh, kterému je 108 let. Jde o maratonského běžce, jenž se sice věnoval hlavně běhu, většinu života však strávil prací na farmě. Nikdy tedy neběhal jako profesionál, což je častá chyba začínajících běžců. V roce 2019 oslavila 101. narozeniny Tao Porchon, která je zapsaná v Guinnesově knize jako nejstarší učitelka jógy na světě. Věk je opravdu jen číslo.
Zdroj: Virali
Napište komentář