Servírka nalepila na muže s Downovým syndromem kus papírku o dvou slovech. Všichni u stolu se neudrželi

Fotografie: JOtruba / Creative Commons / Attribution 2.0

Příběh o tom, jak obyčejná lidská laskavost dokáže změnit den úplně cizím lidem. Všímavost a empatie této servírky vehnaly slzy do očí sestře nemocného muže.

Dwayne trpí Downovým syndromem a letos oslavil už padesáté narozeniny. Je nejstarší ze všech sourozenců, jako jediný z nich zůstal žít u svých rodičů. Celá rodina se však často stýká a i v tento den se Dwayne vypravil se svojí sestrou a rodiči do restaurace na oběd. Směnu ten den měla servírka, které nebyl osud tohoto muže lhostejný, a tak ho chtěla potěšit.

Nedávno mu diagnostikovali Alzheimerovu chorobu

Dwayenova sestra o svém bratrovi říká, že je velmi zvláštní. Miluje totiž každého, koho potká. Se všemi je hned kamarád. Když na něj někde narazíte, nejspíš vám potřese rukou a představí se jako policista nebo Kapitán Amerika, což je momentálně jeho nejoblíbenější superhrdina. A to hlavně kvůli červené, modré a bílé barvě, kterou nosí na svém oblečení.

Rodina ho velmi miluje, ale jak Dwayne stárne, začínají se u něj projevovat zdravotní neduhy, které tuto diagnózu mnohdy doprovázejí. V poslední době chodí často k lékařům a na nedávné prohlídce mu byla diagnostikována Alzheimerova choroba. Přestože rodina očekává, že se něco takového může stát, tato zpráva všechny zdrtila.

Zaujala ho jmenovka, kterou měla servírka na tričku

Po jedné z náročných lékařských prohlídek se tak rodiče, sestra a Dwayne vydali na oběd do místní restaurace, aby si chvíli odpočinuli a posilnili se. Dwayne si okamžitě všiml jmenovky, kterou měla servírka na svém tričku. Ta se mu moc líbila, a tak to servírce i řekl. Většina lidí je při konverzaci s Dwayenem odtažitá a spíše nevědí, jak na něj reagovat. Tato žena však byla velmi bezprostřední a dala se s ním do řeči, jako by se znali už dávno.

A to se mu moc líbilo, představil se jí jako Kapitán Amerika. Když dojedli a byl čas odejít, k jejich stolu přišla servírka a v ruce držela jmenovku. Zeptala se, jestli ji může Dwaynovi dát, a pak mu na tričko nalepila papírovou jmenovku s nápisem Kapitán Amerika a také se s ním přátelsky rozloučila. Dwayne byl nadšený a nemohl se přestat na jmenovku dívat.

Jeho sestra tyto chvíle zachytila fotoaparátem a prohlásila, že Dwayne byl nadšený. Pro ni a jeho rodiče to prý však znamenalo ještě mnohem více. Všichni přítomni u stolu se neudrželi a plakali radostí. Kéž by existovalo více lidí, jako je tato milá žena, která malým aktem laskavosti dokáže v jiném člověku vzbudit pocit výjimečnosti a důležitosti, jenž Dwaynovi často tolik chybí. Je to jen maličkost, přesto může mít obrovskou sílu, která dokáže změnit mnohé.

Zdroj: Love What Matters