Dvě dívky, jedno tělo. Siamská dvojčata, která si svým příběhem omotala kolem prstu celý svět

Fotografie: Pexels

To, že se narodí dvojčata, není zase tak neobvyklá věc. Ale když na svět přijdou siamská dvojčata, je to úplně něco jiného.

Umět chodit, zvedat různé věci a moci otáčet hlavou podle toho, jak chcete, jsou věci, které většina lidí považuje za naprostou samozřejmost. A přesto jsou pro některé lidi tyto věci nesplněným snem. Abby a Brittany Hensel jsou dívky, které se narodily jako siamská dvojčata a když jim bylo šest let, věděl o nich díky jedné reality show úplně celý svět.

Dnes jim je 30 let

Je velice snadné začít si na něco stěžovat, to umí vlastně úplně každý. Někomu se může zdát jako velký problém to, že mu vychladla jeho ranní káva nebo že po cestě do práce byla dlouhá kolona. Samozřejmě, že je v pořádku, když si člověk začne stěžovat na věci, které mu vadí, ale také by si měl častěji vážit toho, co má. Například toho, že je zdravý a má kolem sebe rodinu a přátele.

Pro většinu lidí je to, že si mohou jít zaběhat a nebo začít posilovat něco, co berou jako samozřejmost. Pro někoho to ale není vůbec snadné, jako třeba pro ty, kteří nemají jednu ruku nebo nohu. A najdou se i lidé, kteří musí v životě překonávat ještě větší překážky. A to je právě případ siamských dvojčat Abby a Brittany Hensel.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Abby and Brittany Hensel (@abbyandbrittany)

Dvojčata jsou jednovaječná

Dvojčata se narodila jen s jedním tělem, ale dvěma hlavami. Od začátku bylo všem jasné, že jejich život bude naprosto odlišný od života ostatních. Ze začátku to pro ně bylo opravdu těžké, ale teď vědí, že mohou žít plnohodnotný život, jako jiní lidé. Nyní je těmto ženám 30 let a dá se říct, že je jejich život plný radosti.

Tyto ženy byly původně jednovaječná dvojčata, ale během prvních několika týdnů těhotenství se vajíčko nerozdělilo na dvě samostatná vajíčka. Když se narodily, měly mezi svými hlavičkami ještě jednu paži, kterou jim lékaři ve čtyřech týdnech odoperovali. Brittany je mnohem více náchylnější k různým nemocem než Abby, takže když je nemocná, může brát různé léky a Abby to nic neudělá.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Abby and Brittany Hensel (@abbyandbrittany)

Rodiče se o ně báli

I když se může stát, že dětství těchto dívek bylo náročné, ve skutečnosti prožily krásné dětství. V patnácti měsících se holčičky naučily chodit, později plavat a pak jezdit na kole. V minulosti se několikrát stalo, že siamská dvojčata se podařilo oddělit a nad tím přemýšleli i rodiče dívek. Jenže šance na to, aby přežily byly mizivé. Nejvíce se rodiče obávali toho, co se s děvčaty stane, až dospějí.

Naštěstí se ukázalo, že dívky naprosto milují svůj život. Brittany se chce stát pilotkou a Abby zubařkou. Také jsou velice zvědavé, jestli se jim někdy podaří najít manžela, který je bude obě milovat. Dvojčata také umí řídit auto, Abby se stará o pedály a řadící páku a Brittany se dívá na silnici a má v rukou volant. Nyní se ženy živí jako učitelky na základní škole a jejich práce je velice naplňuje.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]