Signály těla, které mohou zachrání život. Odhalí krevní sraženiny v lidském těle

Dnes vám přinášíme seznam 9 signálů, podle kterých můžete poznat, že můžete mít krevní sraženiny a s nimi spojené zdravotní problémy. Buďte pozorní nejen k okolí, ale především sami k sobě a svému tělu. Rozpoznání těchto znaků vám může zachránit život.

Pozor na záněty

Pokud se vašem těle vyskytne nějaký zánět, je to signál k tomu, že byste měli zpozornět. Zánět totiž způsobuje poškození, která mohou způsobit krevní sraženiny. Krevní sraženiny jsou samozřejmě velmi nebezpečné, protože snižují průměr krevních cév, čímž se zabraňuje průtoku krve do srdce. A když do srdce neproudí krev, přestane správně pracovat. Špatně pracující, resp. nepracující srdce je neslučitelné se životem.

Odhalte trombózu včas

Pokud se krevní sraženiny dostanou do pokročilého stádia, nastává nebezpečná fáze. Sraženiny významně rostou, a tím se ucpávají cévy. Těchto 9 signálů vám tedy napoví, že se ve vašem těle krevní sraženiny vyskytují, resp. vaše tělo bojuje s nemocí zvanou trombóza.

9 záchranných signálů

Prvním signálem jsou otoky a bolesti nohou. Krevní sraženiny mohou tyto problémy s nohama snadno způsobit. Samozřejmě, že bolesti a otoky mohou být způsobené únavou nebo zadržováním vody, nicméně podcenit by se to nemělo.

Druhým znakem je pocit horkosti. Máte-li pocit, že je vaše tělo teplejší než obvykle, mohou za to pravděpodobně krevní sraženiny uvnitř. Obzvláště pokud k tomu ještě cítíte svědění a bolesti. Třetím znakem je pocit únavy. Unavení jsme čas od času všichni, nicméně pokud se začnete cítit unaveni i když jste nic nedělali, může to být příznak krevních sraženin. Tělo proti nim bojuje, a tudíž se vám nedostává tolik energie.

Čtvrtým příznakem je krátký a mělký dech. Při krevních sraženinách jsou zatěžovány plíce a srdce, tudíž se vám může hůře dýchat. Vyhledejte lékaře. Dalším znakem je bolest na hrudi, kam se sraženina snadno dostane. Projeví se to jako nesnesitelně ostrá a pálivá bolest. Dále, pokud vás začnou bolet i jednoduché pohyby jako například kašel nebo smích, může to znamenat krevní sraženinu.

Zvýšený a náhlý kašel může znamenat, že se ve vašich plicích vytvořila krevní sraženina. Nepodceňujte kašel a jděte k lékaři. Pokud vás začnou postihovat silné a časté dlouhodobé křeče, viníkem může být krevní sraženina. Chodí-li se vám špatně, protože máte těžké nohy a lýtka, bude za to moci krevní sraženina, která omezuje průchod kyslíku do nohou.

Pokud se u vás začnou některé tyto příznaky často objevovat, na nic nečekejte a co nejrychleji navštivte lékaře.