Simon Cowell nevěří svým očím, když se na pódiu objeví živý Elvis Presley. A další překvapení ho ještě čeká

Fotografie: Depositphotos

Toto představení je něco naprosto originálního. Co dokážou speciální efekty, je neuvěřitelné. Na pódiu ožívá Elvis Presley, ale schytá to i porota.

Než vešli na pódium, diváci ani porota neměli tušení, co je čeká. Světla se rozsvítila a na pódiu stál skutečný Elvis ve svém pověstném přiléhavém zlatém saku. Než začal zpívat, promluvil k porotě svým typickým zastřeným hlasem. V tu chvíli bylo jasné, že toto vystoupení bude pecka – a další překvapení porotu teprve čekalo.

Mluví k nim skutečný Elvis

Výraz obávaného porotce Simona Cowella mluví za vše. Když uviděl přímo před sebou skutečného Elvise, zapomněl zavřít pusu a jen nevěřícně zíral. A opravdu to nebyl Elvisův dvojník. Díky moderní počítačové technologii se programátorům podařilo zobrazit skutečného Elvise. Stejně jako dokázali jeho hlas přizpůsobit i mluvenému slovu.

Když živý Elvis pronáší svým originálním hlasem, jak je rád, že může vystoupit v této talentové soutěži, vidíte oživlou legendu. Elvis uvede, že vystoupení začne krásnou milostnou písní. Pak však spustí jeden ze svých největších hitů Hound Dog, super rychlou rokenrolovou píseň, která má k romantice hodně daleko.

Na obrazovce se však objevují i porotci

Publikum i porota jsou nadšení. Pak Elvis pokračuje pomalejší písní a doprovází ho dvě zpívající tanečnice, které se také objevují na velké obrazovce. Velký šok čeká porotkyně Heidi Klum a Sofii Vergaru, když vidí, že tyto dvě ženy jsou jejich vlastní kopie. V tu chvíli se všichni náramně baví a publikum šílí, když se na obrazovce objeví i zpívající Simon Cowell.

Porotce je v úplném šoku, raději si zakrývá oči a nemůže se na vlastní živý obraz podívat. „Simon“ však zpívá také krásně a od toho skutečného byste ho nerozpoznali. To, co tady předvádí tato skupina lidí na pódiu, je novodobé kouzlení, které má až nádech děsivosti. Představte si, že na obrazovce dokážete ztvárnit kohokoli, včetně jeho hlasu.

Toto podle Simona rozhodně patří do Vegas

Celé vystoupení má na svědomí skupina Metaphysic, která se zabývá technologií a zábavou v oblasti umělé inteligence. Elvise oživili jednoduše tak, že před kameru postavili muže ve zlatém saku. Kamera ho snímala, ale přidávala na jeho obličej filtr se skutečnou tváří Elvise. To samé provedli i s porotci. Hlas Elvise pak upravili ve studiu ještě před natáčením.

Všichni diváci i porota byli unešení možnostmi této technologie. Simon Cowell prohlásil, že toto chce rozhodně vidět v Las Vegas, protože to je přesně to, co se tam hodí. Skupina tak sklidila slova velké chvály a rozhodně se s tímto typem představení ve světě neztratí. Lidé v komentářích pod videem se pouze nemohli shodnout, zda skutečně všichni účinkující zpívají naživo, nebo na playback.

Jeden fanoušek nastínil, co to znamená

Nadšení z tohoto vystoupení vyjadřují i lidé v komentářích pod videem. Jeden z nich napsal, že je to sice trochu děsivé, ale: „Dokážete si představit, že všechny příležitosti a potenciální klasici a legendy hudby takto ožívají? Michael Jackson, Frank Sinatra, Johnny Cash, Bob Marley nebo postavy, které psaly historii?“ Pravdou je, že v současné době se stále častěji využívá tzv. hologramů, aby diváci mohli na vlastní kůži zažít vystoupení legendárních hudebních hvězd, jež už bohužel nejsou mezi námi. Máte tak možnost zajít si na koncert např. skupiny ABBA či Whitney Houston.

Zdroj: Nojeslivet