Sirky v záhonu používají zkušení zahradníci. Pomáhají totiž proti škůdcům

Rádi zahradničíte? Zahrádka je vašim druhým domovem a trávíte jejími úpravami a starostí o ní mnoho času? A už jste zkusili sirky v záhonu? Pokud ne a rádi zahradničíte, pak je tento článek dělaný přímo pro vás. Vypráví příběh jednoho velmi zkušeného zahradníka, který se rozhodl k netradičnímu činu. Z neznámých důvodů do země zasadil několik zápalek. Co se stalo potom, překvapilo všechny, kteří to viděli.

Zahradničení přinášející radost

Pokud jste vášnivým zahradníkem s letitou praxí, pak jistě víte, že nestačí jen zasadit semeno do země a čekat na úrodu. K tomu, abyste mohli úrodu sklízet, je potřeba řádná péče o rostlinky. Aby úroda byla opravdu hodnotná, musí být splněny všechny patřičné náležitosti a o rostlinku musí být dobře postaráno. Jen tak nás obdaruje krásnými a zdravými plody. Přesně to věděl i náš zahradník. Tentokrát na to šel ale trochu jinak.

Pozor, škůdci útočí!

Péče o rostlinky na zahradě platí stejně pro rostlinky pěstované v bytě, tzv. pokojové. V opačném případě mohou rostlinky zežloutnout a časem zemřít. To si jistě nikdo nepřeje, ale taková péče umí být někdy pěkně náročná, obzvláště v případě, když máte rostlinek moc a napadnou je škůdci. Naštěstí existuje praktický trik, díky kterému se vaše zahradní i pokojové rostlinky udrží zdravé.

Skvělá zbraň proti škůdcům

Pomocí tohoto geniálního triku můžete snadno vaše rostlinky zachránit. Stačí si připravit několik obyčejných zápalek. Tyto zápalky zasaďte vzhůru nohama kolem rostlinky, cca 5 cm od ní, a následně půdu zalijte. Po dvou dnech zápalky vyměňte a znovu zalijte vodou. Během následujících dvou dnů by se měla půda uzdravit, a tím pádem i rostlinka.

Říkáte si, proč vsadit zápalky do půdy k rostlině? Zápalky obsahují v hlavičce síru a fosfor, čímž pomáhají zabránit vzniku nejrůznějším škůdcům. Jedná se tak nejúčinnější metodu proti škůdcům, kterou si můžete udělat rovnou sami doma, a nemusíte kupovat drahé insekticidy.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]