Skupina akrobatů ovládla pódium. Diváci nedokázali zkrotit své reakce, vánoční vystoupení ovládlo jejich emoce

Fotografie: Martin Rulsch / Creative Commons / Attribution 2.0

Známá talentová soutěž přivítala skupinu akrobatů světového formátu. Sedmnáctičlenný tým se postaral o divácky nezapomenutelný zážitek.

Akrobatická skupina spojila ve svém vystoupení perfektně nacvičené akrobatické prvky spolu s příběhem o vánoční noci, ze kterého na diváka dýchne kouzelná atmosféra. Je jich všude plno, vyhazují se do vzduchu a doslova létají. Při jejich vystoupení má divák co dělat, aby mu nic neuniklo. Na jevišti se toho děje tolik a vy se na představení opravdových profesionálů můžete podívat níže ve videu.

Jsou to nejlepší akrobaté z celé země

V americké verzi známé talentové soutěže se tentokrát představila akrobatická skupina „Acro Army“. Je to tým složený z chlapců a děvčat, které vede Arthur Davis. Skupinu založil s cílem předvádět to nejlepší, co může akrobatická gymnastika nabídnout. V sedmnáctičlenné skupině jsou tak ti nejtalentovanější akrobaté z celých Spojených států.

A na představení je to vidět. Jejich mrštnost, síla a přesnost jsou obdivuhodné. Při některých prvcích se až tají dech. Nebojí se totiž vytvářet vysoké pyramidy, vyhazovat se vysoko do vzduchu nebo stát na rukou v krkolomných pozicích. Chvílemi si připadáte jako v cirkuse a nevíte, kam se podívat dříve. Představení však začíná poklidně.

Představení se nese v duchu Vánoc

Malý chlapec spí v červeném pyžamu na posteli a rozezní se známá melodie písně Tichá noc. Kouzelná vánoční noc je tady. Chlapec se probouzí a jde se podívat, co za dárek má ve své punčoše. Jakmile vstane, ukáže se, že postel byla vytvořena z těl ostatních akrobatů, kteří se rozbíhají po pódiu, aby zaujali svá místa.

Hudba se zrychluje a akrobaté začínají předvádět perfektně nacvičené stoje na rukou. Dech se vám zatají ve chvíli, kdy přehodí tři dívky přes celé pódium. Ty však na druhém konci ostatní bezpečně zachytí. Tým pak začne stavět živou pyramidu, na jejímž vrcholu stojí chlapec v pyžamu. Pyramida se zhroutí dozadu a chlapce chytí jeho kolegové.

Skupina sbírá ocenění po celém světě

Pak se hudba opět zpomalí a na vysoké bedně se objeví akrobatka v krásných šatech, která předvádí stoj na rukou a drží balanc v těžkých pozicích. Celá scéna je krásně nasvícená. Chlapec skáče z velké výšky do náruče ostatních. Pak celá skupina vytvoří závěrečnou pózu v těžkých akrobatických pozicích. Porota i diváci jsou nadšení.

Podívejte se na tento úžasný výkon, který je spíše uměním než gymnastikou. Rozhodně v divákovi ponechává silný dojem. Skupina se se svými vypilovanými vystoupeními dostala až do nejužšího finále, kde skončili na třetím místě. Není to však jediná soutěž, kde uspěli. Od té doby měli možnost vystupovat po celém světě a sbírají jedno ocenění za druhým. A při pohledu na jejich propracovanou choreografii se ani není čemu divit.

Zdroj: Livebiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*