Takové palačinky umí jen naše babička Lída. Nejlepší recept, jaký jsem kdy vyzkoušela

palačinky ve tvaru trojúhelníku

Vzpomínka na palačinky, které jste jedli jako malé děti, většinu lidí potěší. S pomocí tohoto receptu si můžete tyto palačinky udělat na snídani, oběd či večeři kdykoliv, kdy se vám zachce.

Rychle připravené jídlo pro celou rodinu, kterým zároveň potěšíte děti, může být někdy veliký oříšek. Když však zkusíte udělat palačinky, zaručeně nebudete litovat, jelikož je většina dětí miluje. Když je zkusíte udělat podle tohoto receptu, podle kterého je smažily ženy již před spoustou let, pochutnáte si na nich i vy. Navíc jako bonus si někteří mohou vzpomenout na svá dětská léta, kdy tento pokrm jedli právě u babiček.

Co budete potřebovat

  • 4 ks vajec
  • 0,5 lžičky cukru
  • 500 ml mléka
  • máslo na vymazání mísy
  • 7 polévkových lžic mouky
  • špetka jedlé sody
  • 3 polévkové lžíce rostlinného oleje

palačinka smažená na pánvi

Těsto je velmi důležité

To, jak se vám povede těsto na palačinky, je základem celého receptu. Vezměte si proto nějakou větší misku a rozklepněte do ní všechna vejce. Poté přidejte 50 ml mléka, mouku a jedlou sodu. Následně přidejte cukr se solí a celou směs rozšlehejte do hladka za pomocí mixéru nebo metličky. Během šlehání postupně přilévejte další mléko.

rozkrojené palačinky na kousky

Na pánvi utvořte palačinky

Nakonec do celé směsi ještě přidejte rostlinný olej a důkladně jí promíchejte, aby se všechny ingredience spojily. Poté si vezměte dostatečně velkou pánev, na které postupně udělejte tolik palačinek, kolik z tohoto množství těsta půjde udělat. Palačinky osmažte z obou stran dozlatova, pokud by se vám připalovaly, přidejte na pánev trochu oleje.

trojúhelníkové palačinky v pekáčkuRozehřejte si troubu

Troubu si rozehřejte na 180 °C. Každou palačinku si rozřízněte na přibližně 3 cm silné proužky. Na okraj každého proužku poté dejte vaší oblíbenou náplň a palačinku zabalte tak, aby vám vznikl trojúhelník. Následně si vezměte zapékací mísu, vymažte jí máslem a postupně do ní vyskládejte veškeré trojúhelníky.

hotové pečené palačinky z trouby

Palačinky dejte péct

Zapékací mísu s palačinkami dejte do rozehřáté trouby na 20 minut. Po uplynutí této doby zapékací mísu z trouby vyjměte a máte hotovo. Jako bonus můžete dát na palačinky ještě šlehačku, pokud je máte naplněné sladkou náplní. Poté, co všichni ochutnají takto připravené palačinky, tak po vás již nebudou chtít žádné jiné.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*